Tag : меланија трамп

Вести Регион Слајдер

Нова бронзена статуа на Меланија Трамп во Словенија (ВИДЕО)

Слободен печат
Нова бронзена статуа на американската прва дама Меланија Трамп е откриена во нејзината родна Словенија, пренесува денеска Би Би Си. New Melania Trump metal statue...
Забава Магазин Магазин слајдер

Меланија Трамп носи совршени модни одлуки: Првата дама на САД изгледаше неверојатно!

Слободен Печат
Ниту Меланија Трамп не може да одолее на ова легендарно модно парче. Првата дама на Соединетите Американски Држави избра црн фустан до колена за да...
Жена Магазин Магазин слајдер

И најмалиот детаљ од овој стајлинг е без грешка – Меланија Трамп демонстрираше модна магија за сите љубители на црната боја (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка, Меланија Трамп позната е како некој кој многу внимателно и без грешка го избира својот стајлинг за важните прилики. Последниот повод...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меланија ја нарече Белата куќа циркус, а Иванка Трамп – змија: Биографијата на Волкоф очекувано крена прашина (ФОТО)

Слободен печат
Мемоарите на бившата соработничка на првата дама Меланија Трамп открија деликатни детали за Белата куќа во пресрет на изборите на кои Доналд Трамп ќе оди...
Вести Свет

Меланија Трамп: Мојот сопруг ќе стори се за да се изнајде ефективно лечење од коронавирус или вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат
Првата дама на САД, Меланија Трамп, вети дека претседателот на САД ќе стори сѐ за да се изнајде ефективно лечење од коронавирус или вакцина достапна...
Жена Магазин Магазин слајдер

Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Слободен печат
Градината популарна наречена Градина на розите, која првично ја уредила Џеки Кенеди, неодамна беше редизајнирана според вкусот на актуелната прва дама, Меланија Трамп. Градината доби...
Вести Регион Слајдер

Во Словенија отстранета дрвената скулптура на Меланија Трамп, откако беше запалена на 4 јули

Слободен печат
Дрвената скулптура на првата дама на САД, Меланија Трамп во близина на нејзиниот роден град Севница, во Словенија, е отстранета откако беше запалена на 4...
Вести Свет

Меланија се насмевна по барање на Трамп, повеќе не изгледа како киднапирана покрај него (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот Доналд Трамп во текот на посетата на националниот споменик Свети Јован Павле Втори, како да и рече на својата сопруга Меланија да се насмевне,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трамп ѝ рече на Меланија да се насмее, таа му возврати со гримаса: Нејзината реакција е хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија вчера го посетија Националното светилиште на Свети Јован Павле втори во Вашингтон. Како и секогаш, парот позираше...
Вести Свет

Меланија Трамп ги коментираше протестите во САД

Слободен печат
Меланија Трамп повика на мирни протести во Минеаполис. Првата дама на САД на Твитер испрати порака и така првпат ги искоментира протестите кои се разгореа...