6 C
Скопје

Tag : боја

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета за првпат во јавноста оваа година: Се појави во својата омилена боја и со омилената ташничка

Слободен печат
Ова јавно појавување на кралицата е прво од декември минатата година кога јавноста ја виде на домашната прослава, но и прво официјално откако започна пандемијата....
Живот Магазин Магазин слајдер

Фенг шуи совети: Како да ги донесете љубовта и интимноста во вашата спална соба

Слободен печат
Фенг шуи е древна кинеска уметност која верува дека одредени аспекти на животот можат да се подобрат или да се повратат во зависност од распределбата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ги изненади сите со промената: Кејт Бекинсејл сподели фотографија од новиот имиџ

Слободен печат
Актерката ги изненади фановите со оваа промена…. Кејт Бекинсејл (47) ги изненади следбениците на Инстаграм со фотографијата каде таа има руса коса. Со оглед дека...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Енди Мекдауел веќе не користи боја за косата: Не се запуштив, едноставно така ми се допаѓа!

Слободен печат
Актерката секогаш го негувала природниот изглед. Таа тврди дека никогаш не подлегнала на пластичните операции, а сега престанала и да користи боја за косата, бидејќи,...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО |Секоја жена изгледа убаво во неа: Во 2021 година купувајте облека во оваа боја

Слободен печат
Светлите бои дефинитивно ќе ја одбележат оваа година, а доколку ги прашате модните експерти која боја ќе се најде на врвот на листата, тие ќе...
Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Вести Свет

Италија менува боја на мапата на ризик од ковид-19: Поголем дел од земјата од недела во портокалово

Слободен печат
Италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанца денеска треба да потпише указ со кој поголем дел од државата ќе се најде во портокалова боја на ризик...
Магазин Магазин слајдер Семејство

4 одлични трикови за враќање на белата боја на пожолтената облека: Еве како да ги спасите омилените парчиња!

Слободен печат
Во продолжение прочитајте како да ја освежите облеката и да и ја вратите првичната боја… Белата облека изгледа елегантно, привлечно и убаво, но не е...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Не се сите сини и кафени очи исти – ова е скалата со сите „кодови“: Еве што кажуваат тие за нас!

Слободен печат
Кај многу луѓе бојата на очите може да се одреди, но постојат и такви чии очи се на граница меѓу сивата и сината или сината...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Во светот постојат само 4 бои на пасоши: Црвените се најчести, а зелените имаат посебна симболика

Слободен печат
Како одредени држави ја избираат бојата на пасошот? Веројатно не сте знаеле дека во светот постојат само четири бои на пасоши, а секоја земја има...