Tag : боја

Забава Магазин

Сте се запрашале што открива бојата на вашата долната облека за вас?

Слободен печат
Бојата на долната облека што ја носите открива многу за вас како личност и за вашата моментална емотивната состојба. Црна долна облека View this post...
Здравје Магазин

Замор – болест на модерното време! Дали знаете дека сината боја е таа која нè прави да се чуствуваме најуморни?

Слободен печат
Во ерата на модерната технологија сè е замислено да ѝ користи на нашата удобност, односно да не нè заморува премногу. Но, тогаш зошто денес имаме...
Магазин

Оваа комбинација на бои ќе биде апсолутен пролетен хит: Со нив секој стајлинг ќе изгледа скапо и префинето (ФОТО)

слободен печат
Дизајнерите на оваа комбинација од бои и предвидуваат голем успех… Таа полека влезе на модната сцена, а во текот на пролетта ќе биде целосно доминантна....
Забава Магазин

Ријана со виолетова коса, нова промена на изгледот пред Денот на вљубените

Слободен печат
Нова промена на изгледот направи камелеонката Ријана. За прослава на љубовта, Ријана се фотографираше со коса во виолетова боја која карактеризира храброст. Поводот за ваквиот...
Магазин Семејство

Домашен декор: Класичната сина боја ќе ја одбележи 2020  

Слободен печат
Според престижниот Институт „Пантоне“, нијанса на годината 2020 ќе биде класично сината. Станува збор за безвременска сина нијанса, која е елегантна во својата едноставност. Потсетува...
Жена Магазин

Што открива бојата што ја носите за вас?

Слободен печат
Новата студија од Велика Британија открива дека боите што ги носите во одредени ситуации можат да имаат големо влијание врз исходот на истата ситуација. Студијата...
Еспресо Мода

Класична и префинета: Оваа боја ќе владее со модниот свет во 2020 година! (ФОТО)

Слободен печат
Pantone – институтот за боја ја прогласи за боја која во 2020 година ќе владее во дизајните, ентериерот и мода. Институтот најавува дека во 2020...
Еспресо Мода

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ одлучила да ги замени монотоните комбинации со оние малку повесели. 37-годишната Кејт Мидлтон и овојпат изгледала одлично како и секогаш, но наместо...
Магазин Семејство

Фенг шуи: Зна­че­ње­то на бо­и­те во до­мот (ФОТО)

Слободен печат
Иа­ко се­кој од нас има оми­ле­ни бои во кои ужи­ва во сво­јот дом, се­пак, прив­рза­ни­ци­те на фенг шуи има­ат по­се­бен став око­лу тоа, да­ли ток­му...
Еспресо Жена Магазин Мода Шоу биз

Мода: Носете црвено како Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Една од најатрактивните Србинки секако е Јелена Карлеуша. Со својот заносен изглед пејачката секојдневно привлекува внимание, а нејзините модни комбинациии често не оставаат без здив....