20 C
Скопје

ФОТО: Модна комбинација без грешка – Џесика Алба прошета во лежерен стајлинг како создаден за есенските денови!

Уште еден одличен предлог за есенскиот стајлинг…

Лежерно, а тренди, така би ја опишале Џесика Алба (39) во оваа модна комбинација.

Актерката прошета во градот во модна комбинација како создадена за поладните есенски денови. Тренерката во комбинација со шеширот и плитките чизми е полн погодок. Понекогаш спојувањето на „неспојливите“ парчиња може да изгледа интересно и да остави добар впечаток.

Фото: Профимедиа

Аксесоарот му даде интересна нота на целиот стајлинг и направи да изгледа поелегантно и по малку гламурозно. Маслинесто зелената и крем бојата се бои кои совршено им одговараат на есенските денови и со нив нема да погрешите, тие добро им стојат на сите.

Фото: Профимедиа

Дали ви се допаѓа ова модно издание на актерката?

Поврзани вести

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Слободен печат

Остави Коментар