Направете ја оваа мешавина и за 10 дена стопете 7 сантиметри од половината!

За само десетина дена можно е да изгубите дури седум сантиметри во половината! Потребно е само редовно да го консумирајте овој напиток!

За овој напиток потребни ви се само три состојки и тоа, зелен чај, цимет и ловоров лист.

Подгответе ги така што ќе сварите 800 мл вода. Тргнете ја од огнот и додадете едно стапче цимет, три ловорови листови и голема лажица зелен чај. Поклопете, оставете да отстои 15 минути и потоа процедете.

Употреба:

Најдобро е да пиете една шолја чај веднаш штом ќе станете, на празен стомак. Втората шолја можете да ја испиете по појадокот и третата непосредно пред спиење.

Бидејќи сите три состојки помагаат во согорувањето на мастите и го забрзуваат метаболизмот, не е никакво чудо што корисниците се воодушевени од овој чај.

Прочитајте и...  Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа...

Ако со тоа практикувате и физичка активност и ја намалите исхраната, резултатите ќе бидат уште подобри.

Прочитај повеќе

Најубавите цитати од Марк Твен кои веднаш ќе ви го подобрат расположението: Подобро е да молчиш и да те сметаат за будала, отколку да прозбориш и така да го отстраниш секој сомнеж

Слободен Печат

Откриен уште еден симптом на ковид-19, најчесто се јавува кај пушачите

Слободен печат

Ако оваа жена прозбори, ќе се тресе сè од Вашингтон до Бакингемската палата: Кој сè е во „црната книга“ на Епстајн?

Слободен печат

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следи го срцето, но понеси го и умот

Слободен печат

Наоми Кемпбел сама и гола во подземна железница во Њујорк (ФОТО)

Слободен печат

Шест знаци дека сте алергични на убод од комарец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Канје Вест сака да биде претседател на Америка, Илон Маск го поддржа

Слободен печат

Зошто пациентите инфицирани со ковид-19 не чувствуваат мирис? Што е аносмија?

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ ѝ се обрати на малата Тијана Дапчевиќ: Сите мисли ќе ти почнуваат со множина и зад секоја ќе стои љубовта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 5 јули: Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Слободен печат

Виц на денот: Нова Година

Слободен печат

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски