Tag : лист

Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете зошто треба да запалите ловоров лист во домот – За само 10 минути „магијата“ започнува (ВИДЕО)

Слободен печат
Знаеме сите каква арома ловоровиот лист им дава на јадењата, но не сме знаеле досега дека оваа билка има широка примена и дека е благотворна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во родниот лист на малиот Арчи стои точната титула на Меган Маркл (ФОТО)

Слободен печат
Раѓањето на малиот Арчи Моунтбатен-Виндзор во изводот од матичната книга на родените го запишал неговиот татко, принцот Хари. Во неговиот извод на матичната книга на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПАЗЕТЕ ОД КОГО КУПУВАТЕ СТАН: Заради нотарска грешка и долг на инвеститорот овој скопјанец може да остане на улица

Слободен печат
Шеесет и седумгодишниот Љубиша Пајиќ веќе 5 години поминува низ вистинска голгота. Тој може да остане без покрив над главата. Купил стан во 2014 година,...
Вести Економија

КАДЕ ЖИВЕЕ НИНА? Нема стан, нема кола, ама има 300.000 евра на сметка

Слободен печат
Министерката за финансии Нина Ангеловска во својот анкетен лист пријавила дека поседува недвижен имот, акции и депозити во банки. Според објавата на Антикорупциската комисија, Ангеловска...
Здравје Магазин

Направете ја оваа мешавина и за 10 дена стопете 7 сантиметри од половината!

Слободен печат
За само десетина дена можно е да изгубите дури седум сантиметри во половината! Потребно е само редовно да го консумирајте овој напиток! За овој напиток...