Tag : дена

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Десет дена ќе можете бесплатно да гледате филмови на Јутјуб (ВИДЕО)

Слободен печат
„We Are One“ е глобален филмски фестивал кој заеднички го организираат филмските фестивали и Јутјуб, а сите собрани средства се наменети за борбата против пандемијата...
Еспресо Шоу биз

Вработете се кај кралицата: 33 дена годишен одмор, бесплатно сместување и плата која сите би ја посакале

Слободен печат
Британското кралско семејство распиша конкурс за уредник на социјалните мрежи, чија примарна задача ќе биде да се грижи за онлајн имиџот на кралицата Елизабета. Имено,...
Здравје Магазин

Ослободете се од камен во бубрезите за само 10 дена (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Просото е хранлива и здрава житарка која делува така што ги разградува камењата, песокот и талогот во бубрезите и мочниот меур. Бубрежните камења можат да...
Еспресо Шоу биз

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Слободен печат
Српските медиуми пишуваат дека итната помош морала да интервенира во домот на Лепа Брена откако на нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ му се слошило. Српскиот Курир...
Здравје Магазин

7 начини за намалување на килограмите за само 7 дена

Слободен печат
За да ја намалите тежината, потребно ви е многу повеќе од вежбање и диети. Ако имате желба да намалите многу килограми, морате да го промените...
Вести Економија

Сите податоци за јавните набавки треба да се објават во рок од 30 дена

Слободен печат
Владата ja разгледа и усвои информацијата за статусот на реализација на Националниот акциски план за Отворено владино партнерство 2018-2020 година. Како дополнителен заклучок, Владата ги...
Здравје Магазин

Направете ја оваа мешавина и за 10 дена стопете 7 сантиметри од половината!

Слободен печат
За само десетина дена можно е да изгубите дури седум сантиметри во половината! Потребно е само редовно да го консумирајте овој напиток! За овој напиток...
Здравје Магазин

За 4 дена целосно ќе ги исчистите цревата и токсините од телото! Палента диетата ќе ве препороди!

Слободен печат
На сите нас во некој момент ни треба брзо решение кое ќе ни помогне да намалиме неколку килограми вишок во краток рок. Најдобрите резултати даваат...
Здравје Магазин

Чудесен сок со чија помош ќе намалите 3 килограми за само 5 дена!

Слободен печат
Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на...
Хроника

8 дена притвор за возачот кој ја предизвика страшната сообраќајка на обиколница

Слободен печат
За тешката сообраќајна несреќа на Северната обиколница, во која загина полицаец и совозач во автомобилот БМВ од Гостивар, а две лица беа повредени, обвинителството го...