22 C
Скопје

Tag : цимет

Здравје Магазин Магазин слајдер

Пет намирници што го „убиваат“ апетитот, можат да се консумираат и доцна навечер

Слободен печат
Во светот има сѐ повеќе приврзаници на гладувањето, а лекарите сметаат дека периодичниот пост или гладувањето е она што ги обновува клетките на телото и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Слатко кафе без грам шеќер: Најдобриот природен засладувач кој не го користиме, а сите го имаме во кујната!

Слободен печат
Доколку не сте љубител на горко кафе, сигурно ставате барем една лажичка шеќер во кафето, а сите знаеме дека не е здраво. Сепак, постои уште...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нив ова попладне: Американски палачинки со јаболка и цимет кои се топат во уста

Слободен печат
Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ви ги разведри ладните денови од зимата. Овој рецепт за палачинки е многу...
Магазин Магазин слајдер Храна

Моќен природен лек: Шест болести кај кои помага чајот од цимет

Слободен печат
Повеќе од десетина научни студии докажаа дека консумирањето помалку од 120 мг цимет на ден може да го намали ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Чајот од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Забава Магазин Магазин слајдер

JUST ON TIME! – нов мирис кој ви носи свежина точно навреме

Јасмина Кантарџиева Димков
Ја барате тајната на машката привлечност? Не барајте повеќе. JUST ON TIME е нов мирис кој ги комбинира аромите на тиково, кедрово дрво и зеленило....
Магазин Магазин слајдер Храна

Едноставни колачиња од овесни снегулки и цимет со неверојатен мирис

Слободен Печат
Bи здосадија обичните овесни каши? Направете си повозбудлива комбинација на овес и цимет!  Она што е толку неверојатно во врска со овие колачи е тоа...
Магазин Магазин слајдер Храна

Здраво и вкусно: За што се добри какаото, циметот и каранфилчето?

Слободен печат
Ако сакате вистинско, горчливо чоколадо, значи дека сте љубител на какаото. Тоа е неверојатна билка, вистинска бомба со многу антиоксиданти, кои ги содржи повеќе од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Купката на Клеопатра: Опуштете ги нервите, обновете ја кожата, ослободете го телото од токсини!

Слободен Печат
Студените есенски денови се одличен повод за оваа топла купка во која уживала и Клеопатра, а во овој кралски третман можете целосно да се опуштите...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Намалете 5 сантиметри во обем за 7 дена: Нема подобар пијалок за слабеење од овој! (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Ако се борите со вишок килограми, мора да го пробате овој здрав пијалок. Овој рецепт го обиколи целиот свет, а сите што го пробале уверуваат...