22 C
Скопје

Tag : направете

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Јога тренинг креиран специјално за жените во 50-те години: Направете нешто корисно за вашиот ум и тело!

Слободен печат
Освен што ќе ви помогне да го затегнете секој мускул, да бидете здрави и витални, овој тренинг ќе ги ублажи и болките во телото, а...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Направете сами: Природно средство против крлежи и болви за вашите домашни миленици

Слободен печат
Крлежите и болвите се неповикани и непријатни гости на вашиот домашен миленик. Особено здодеваат во текот на пролетта и воопшто во потоплите денови – а...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Правилна исхрана: Направете си детоксикација на желудникот

Слободен печат
Чистењето на желудникот од токсини се препорачува за да може телото правилно да функционира. Истовремено се подобрува перисталтиката на цревата, се зајакнува имунитетот, се нормализира...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Еве како сами да си направите влажни марамчиња за чистење

Слободен печат
Влажните марамчиња се економично средство за чистење – со нив се заштедува време и вода. Со овој видео- туторијал ќе може да си направите домашни...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Направете ги најмодерните свеќи во неколку чекори – Детаљ за шик дом!

Слободен печат
Миризливите свеќи но и оние во убави амбалажи се во тренд со години и ги красат нашите домови. Но дали сте знаеле дека од обични...
Магазин Магазин слајдер Храна

За уште поубаво попладне – Направете си лимон колачиња

Слободен печат
Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 20 грама рендана кора од лимон 1 прашок за печиво...
Магазин Магазин слајдер Храна

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити!

Слободен печат
Состојки: 300 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 100 милилитри млеко 1 лажица екстракт од ванила 100 грама какао 300 грама шеќер 36  бисквити...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си ја ова попладне – Старинска торта со мармалад

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 200 грама брашно 150 милилитри масло за јадење 1 прашок за печиво 100 грама мелени ореви 6 лажици мармалад...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Трае само пет дена – Направете комплетна детоксикација на телото со помош на маслинки

Слободен печат
Доколку сакате во краток временски период и тоа на здрав начин да ги исчистите наталожените токсини во телото, во тој случај, обидете се тоа да...
Магазин Магазин слајдер Храна

Не се досадувајте ова попладне – Направете си полнети грклани

Слободен печат
Прочитајте како да го подготвите овој превкусен десерт кој ќе го израдува целото семејство… Состојки: За тесто: 1 килограм брашно 2 лажички сол 2 лажички...