18.8 C
Скопје

Јога тренинг креиран специјално за жените во 50-те години: Направете нешто корисно за вашиот ум и тело!

Освен што ќе ви помогне да го затегнете секој мускул, да бидете здрави и витални, овој тренинг ќе ги ублажи и болките во телото, а најмногу оние во грбот…

Јогата е техника која ви помага на нежен начин да го активирате телото, да направите нешто убаво и корисно за вашето тело и ум да бидат здрави.

Овој тенинг специјално е креиран за жените во 50-те години. Благодарение на овие движења, телото после неколку тренинзи ќе ви стане позатегнато и поцврсто, додека воедно ќе ви се намали и болката во грбот.

Се што треба да направите е да издвоите 15 минути во денот за вас и вашето тело, но и вашето здравје, бидејќи со овој тренинг ќе го зголемите протокот на енергија, ќе го отстраните вишокот масни наслаги, ќе го зајакнете грбот и ќе го подобрите држењето.

Започнете уште денес, нема што да изгубите:

 

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар