• нешто

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Ова попладне уживајте во ова вкусно и лесно колаче кое го носи името „Маџарица“, веруваме дека ќе ви се допадне… СОСТОЈКИ: За корите: – 600 г брашно (остро и меко брашно мешано) – 200 г шеќер – 50 г путер – 400 г кисела павлака – 1 лажица прашок за печиво – млеко по потреба …

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“ Read More »