13 C
Скопје

Tag : нешто

Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Слободен печат
Ова попладне уживајте во ова вкусно и лесно колаче кое го носи името „Маџарица“, веруваме дека ќе ви се допадне… СОСТОЈКИ: За корите: – 600...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нешто сосема поинакво: Пробајте ја марулата во нови комбинации

Слободен печат
Марулата кај нас е популарен зелен листест зеленчук кој се користи во свежа состојба за салати, сендвичи или како декорација на јадења. Ако ви здодеа...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Јога тренинг креиран специјално за жените во 50-те години: Направете нешто корисно за вашиот ум и тело!

Слободен печат
Освен што ќе ви помогне да го затегнете секој мускул, да бидете здрави и витални, овој тренинг ќе ги ублажи и болките во телото, а...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Симптоми на тромбоза: Како да препознаете дека во вашето тело се случува нешто опасно по живот

Слободен печат
Дали некогаш сте се исекле додека се бричите? Кога тоа се случува, крвните згрутчувања ја спасуваат работата. Тие ќе го запрат крвавењето, а кога ќе...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Слободен печат
Поради својата огромна популарност, Френк Синатра за време на животот стекнал милиони обожаватели, но бил и предмет на омраза, осуда, љубомора и злоба. За оние...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ова е најлошото нешто што една мајка може да и го направи на својата ќерка – Тврди психологот Лабковски

Слободен Печат
Популарниот руски психолог, Михаил Лабковски, зад себе има 40 години труд на тема психологија на семејството. Во оваа прилика тој раскажа за воспитувањето на ќерките...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

На овој начин го уништувате јадењето – Најчести грешки што ги правите додека брзате да зготвите нешто

Слободен печат
Колку и да сте вешти во кујната, додека подготвувате јадење набрзина, можат да ви се случат одредени грешки што комплетно ќе ви го уништат јадењето....
Магазин Магазин слајдер Храна

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити!

Слободен печат
Состојки: 300 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 100 милилитри млеко 1 лажица екстракт од ванила 100 грама какао 300 грама шеќер 36  бисквити...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Седум знаци ја откриваат опасноста: Како да знаете дали нешто не е во ред со бубрезите

Слободен печат
Со оглед на тоа што некои знаци можат да бидат мошне суптилни, важно е да ги препознаете доволно рано за да спречите трајно оштетување. Намалената...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари се пофалија со новата работа: „Сакаме да работиме нешто што има смисла“

Слободен печат
Британскиот принц Хари и неговата американска сопруга Меган Маркл потпишаа повеќегодишен договор со „Netflix“ за производство на разни програми, објави денес компанијата. Парот кој со...