5 C
Скопје

Tag : јога

Здравје Магазин Магазин слајдер

Дали јогата може да ја намали подгрбавеноста?

Слободен Печат
Вежбањето јога може да ја намали подгрбавеноста на горниот дел од `рбетот, покажа една студија спроведена од Универзитетот во Калифорнија. Вежбањето се покажало особено ефикасно...
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Вести Македонија

ВМРО-НП против јога во образованието – ќе ги повреди чувствата на христијаните и муслиманите

Слободен печат
Во поглед на најновите реформи во македонското образование, ВМРО-Народна партија смета дека непотребно се создава атмосфера на паника дека училишниот предмет – историја ќе бил...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Драми во центарот на Скопје: Полуголи се групирале и вежбале јога, во темница се криеле во познат скопски клуб и бегале од инспекторите, пијани се заканувале

Мирослава Бурнс
Среде центарот на Скопје, синоќа инспекторите и полицијата здружено влегле во јога студио каде имало повеќе од 25 лица што полуголи вежбале јога и го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат
Супермоделот Жизел Бундхен веќе со години тренира јога, а изгледа дека и нејзината ќерка Вивиен е заљубена во оваа вештина. Жизел објави фотографија со својата...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дали е ова иднината на вежбањето на отворено? Погледнете како дамите вежбаат јога заедно и држат необична дистанца

Слободен печат
Ширум светот луѓето пронаоѓаат начини како и покрај пандемијата на коронавирусот колку толку да се вратат на нормалниот живот. На дамите од Торонто изгледа многу...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Денес е меѓународен ден на јогата!

Слободен Печат
Во светот денес се одбележува Меѓународниот ден на јогата, кој го започнале UN во 2015 година, а оваа година ќе помине во светло на пандемијата...
Вести Свет

Индискиот премиер препорачува јога за зајакнување на имунитетот против коронавирусот

Слободен печат
Премиерот на Индија, Нарендра Моди ја пофали јогата како метод за зајакнување на имунолошкиот „заштитен оклоп” против коронавирусот, додека неговата земја се бори со распространетиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Очигледно на нашата позната пејачка времето поминато во самоизолација не и паѓа воопшто тешко, а тоа е благодарение на јогата. Тоа најдобро може да се...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Јога со Моди” – Индискиот премиер објавува видеа од карантин

Слободен печат
Индискиот премиер Нарендра Моди објавува видеа со совети за јога за, како што објаснува, на граѓаните да им помогне да останат здрави, пренесе Си-Ен-Ен. Моди...