6 C
Скопје

Tag : зелен чај

Здравје Магазин Магазин слајдер

Пет намирници што го „убиваат“ апетитот, можат да се консумираат и доцна навечер

Слободен печат
Во светот има сѐ повеќе приврзаници на гладувањето, а лекарите сметаат дека периодичниот пост или гладувањето е она што ги обновува клетките на телото и...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Откриени нови здравствени придобивки од зелениот чај

Слободен Печат
Покрај добро познати здравствени придобивки од зелениот чај, како што се подобро варење, па дури и чувство на смиреност, неодамнешните истражувања сугерираат дека зелениот чај...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Обожавате орхидеи? Супер-трик со кој тие секогаш ќе изгледаат совршено!

Слободен печат
Орхидеите се прекрасни цвеќиња, а нивното одгледување може да биде вистински предизвик. Да се одгледа орхидеја во домашни услови значи и редовно потсекување на корењата,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Coстојките на зелениот чај можат да ги уништат клетките на ракот

Слободен Печат
Познато е колку е здрав зелениот чај, но научниците сега открија дека неговите состојки можат да предизвикаат процес што е способен да ги поправи оштетувањата...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Зимски детокс напиток од само 2 состојки: Исчистете го телото од токсини и забрзајте го метаболизмот!

Слободен печат
Поминаа празниците, па сега е совршен период за детокс на вашето тело… По сите празници и уживањето во поголеми количини на храна, колачи, солени и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Комбинацијата на кафе и зелен чај го продолжува животот

Слободен печат
Новите истражувања на јапонските научници укажуваат на позитивниот ефект на консумирањето зелен чај и кафе кај луѓето со дијабетес тип 2. Оваа комбинација, тврдат научниците,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Крвната група одредува кој е вашиот идеален чај

Слободен Печат
Чајот е исклучително здрав пијалак, но дали знаевте дека влијанието на таа течност врз вас зависи и од вашата крвна група? Во продолжение, следете ги...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Намалете 5 сантиметри во обем за 7 дена: Нема подобар пијалок за слабеење од овој! (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Ако се борите со вишок килограми, мора да го пробате овој здрав пијалок. Овој рецепт го обиколи целиот свет, а сите што го пробале уверуваат...
Забава Магазин

Никогаш не фрлајте ги искористените кесички зелен чај

Слободен печат
Иако секој од нас, откако ќе си подготви чај, веќе искористената кесичка, ведаш ја фрла во ѓубре, сепак, ваквата практика, особено кога станува збор за...
Жена Магазин

Направете сами домашен чај за слабеење

Слободен печат
Со овој чај може да бидете полесни до 3 килограми за една недела. Како да го подготвите? Во тенџерче ставете литар вода, додадете китка исечкан...