6 C
Скопје

Tag : седум

Хроника

За седум часа, 10 прекршувања на забраната за движење

Од 22 часот (21.03.2021) до 05 часот (22.03.2021) констатирано е дека 10 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
Вести Свет Слајдер

Градоначалник на Москва: Треба да се вакцинираат седум милиони луѓе

МИА Агенција
Градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин изјави дека во рамките на борбата против ширењето на коронавирусот во Москва, потребно е да се вакцинираат до седум милиони луѓе....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дури по седум години Клуни објасни зошто 14 најблиски пријатели ги почастил со по еден милион долари

Слободен печат
Славниот актер за магазинот „GQ“ ја потврди оваа дарежлива приказна… Американскиот актер Џорџ Клуни (59) е навистина добар пријател, пренесуваат странските медиуми. Имено, актерот во...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

По седум години пауза „Dexter“ се враќа на малите екрани

Слободен печат
Во текот на осум сезони серискиот убиец и полицискиот форезничар Декстер ги освои срцата на милиони фанови, а одлична вест за нив е дека Декстер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано седум месеци по коронавирусот: „Откако ми опадна косата, сега имам сериозен проблем со помнењето“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Алиса Милано зборуваше за коронавирусот, наведувајќи дека дури седум месеци откако го прележа вирусот, таа се уште чувствува последици. Таа пред неколку месеци...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Седум знаци ја откриваат опасноста: Како да знаете дали нешто не е во ред со бубрезите

Слободен печат
Со оглед на тоа што некои знаци можат да бидат мошне суптилни, важно е да ги препознаете доволно рано за да спречите трајно оштетување. Намалената...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Вести Македонија

Седум нови случаи на коронавирус во Тиквешко

МИА Агенција
Седум нови случаи на коронавирус се регистрирани денеска во Тиквешко, шест во Кавадарци и еден во Неготино. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар...
Вести Свет Слајдер

Во поплавите на грчкиот остров Евија загинаа седум лица, а едно е исчезнато

МИА Агенција
Бројот на жртви од вчерашните поплави на грчкиот остров Евија се зголеми на седум лица, откако синоќа беа извлечени безживотни тела на уште две лица,...
Вести Македонија

Седум нови случаи со Ковид-19 и седум оздравени во кумановско

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје во Куманово во последниве 24 часа евидентира седум новозаболени лица од Ковид – 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа....