Кејт и Вилијам се запознаа со својот омилен водител кој на малиот принц Џорџ му донесе необичен подарок (ФОТО)

На војводата и војвотката од Кембриџ им се исполни желбата да го запознаат своето омиленото ТВ лице, кое исто така му е омилено и на принцот Џорџ.

Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38) го пречекаа во градината на Кесингтонската палата водителот Сер Дејвид Атенборо. Ова беше одлична прилика и принцот Џорџ да го запознае своето омилено ТВ лице.

Фото: Профимедиа

Оваа средба се случи по посебната проекција на претстојниот филм на Давид „David Attenborough: A Life On Our Planet“, а дружењето е овековечено и со фотографии.

Фото: Профимедиа

Прославениот британски водител и добитник на Еми наградата на својот млад обожавател, 6-годишниот принц Џорџ му подари заб од џиновска ајкула, која ја пронашол на одморот во Малта на крајот на 60-те.

Прочитајте и...  Луна Џогани ја сподели среќната вест со своите обожаватели: Ќе имаме бебе
Фото: Профимедиа

Да се потсетиме, Кејт Мидлтон во април откри дека е голем фан на ѕвездите на BBC, па токму поради тоа и принцот Џорџ многу ги засакал.

Поврзани вести

Фаталната Ана Гарднер: Најголемата љубов на Френк Синатра и Ернест Хемингвеј

Слободен Печат

Жан Клод Ван Дам го прослави 60-от роденден, му честиташе и Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Слободен печат

Дали асертивната комуникација е клучот за квалитетни меѓусебни односи?

Слободен Печат

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат

Никол Шерцингер изгледа неверојатно во својата петта деценија (ФОТО)

Слободен Печат

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар