2 C
Скопје

Tag : водител

Жена Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Почина легендарната Бранка Станковска

Слободен печат
Легендарната радио и тв спикерка и водителка, доајенот на македонското спикерство, Бранка Станковска, почина денес на 90-годишна возраст. Таа важеше за една од најпознатите и...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Победата на Милан значи лудило на Тицијано Крудели

Слободен печат
Милан ја заврши 2020 година на лидерската позиција во Серија А, а тоа значи дека легендарниот радио водител Тицијано Крудели може да биде горд на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт и Вилијам се запознаа со својот омилен водител кој на малиот принц Џорџ му донесе необичен подарок (ФОТО)

Слободен печат
На војводата и војвотката од Кембриџ им се исполни желбата да го запознаат своето омиленото ТВ лице, кое исто така му е омилено и на...
Кошарка Спорт

Поранешен НБА играч и познат водител ја напушти емисијата поради протест поради полициската бруталност во САД(ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот играч на Хјустон рокетс, а денеска новинар на телевизијата ТНТ, Кени Смит го напушти своето место во популарната емисија „Inside the NBA“ која ја...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот водител Лари Кинг за три недели загуби две деца

Слободен печат
Легендарниот американски водител Лари Кинг (86) е скршен поради огромната трагедија која му се случи на неговото семејство. Имено, познатиот водител во рок од три...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британскиот водител и сопругата ограбени на спиење

Слободен печат
Познатиот британски телевизиски водител Пирс Морган и неговата сопруга Селија биле ограбени во нивната соба додека спиеле во луксузната вила во Франција. Крадците украле пари и накит...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Им беше милник и на Македонките: Водителот Тарик Филиповиќ објави фотка на која се тушира под маслинка! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерот и тв-водител Тарик Филиповиќ (48) кого македонската публика имаше прилика да го гледа хрватското издание на квизот „Милионер“ пред десетина години, неодамна го промени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Водителот Стефан Лазаров започна Јутјуб кариера: Ви ветувам многу „луди“ видеа!

Слободен Печат
Mладиот Стефан Лазаров познат на македонската јавност од тв екраните реши да започне Јутјуб кариера. Водителот е многу активен на социјалните мрежи, каде што има...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Проблеми во бракот? Огнен Амиџиќ јавно прозборе за расправиите со сопругата Даниела Димитровска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот водител Огнен Амиџиќ и неговата сопруга Даниела Димитровска се зеадно веќе 10 години и поради тоа помеѓу нив постои доверба. Како што вели Огнен,...
Останатo Спорт

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Уште еден доказ дека австралискиот тенисер не го сака моментно најдобриот светски тенисер… Ник Кирјос повторно го провоцираше Новак Ѓоковиќ, а сега тоа му успеа...