За оваа фотографија на Ѓоковиќ од детството зборуваат сите: Еве на кого личи неговиот син Стефан (ФОТО)

Се појави фотографија од Новак Ѓоковиќ со браќата на социјалните мрежи и на сите веднаш им стана јасно на кого личи неговиот син Стефан.

Новак Ѓоковиќ често и со задоволство ги покажува фотографиите од своите деца на социјалните мрежи. Стефан неколку пати во живо ги следеше тениските натпревари на својот татко од ложата, па така целата јавност веќе добро знае како изгледаат Стефан и Тара.

профимедиа

Меѓутоа, додека сите зборуваат како Стефан многу наликува на неговиот дедо, сепак една фотографија од социјалните мрежи говори поинаку.

Имено, на споменатата фотографија стои Новак Ѓоковиќ со двајцата помлади браќа. Веднаш е забележливо дека Стефан неодоливо потсетува на својот чичко, помладиот брат на Новак, Марко.

The bros! This is back in Belgrade 100 years ago when mom made us all dress the same 😅😂 can anyone relate? hahahaa #threemuskateers #tbt

Publiée par Novak Djokovic sur Mercredi 20 février 2019

Прочитајте и...  Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Прочитај повеќе

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д