2 C
Скопје

Tag : фотографија

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џастин Бибер и Хејли добија 3 милиони лајкови за новогодишната фотографија

Слободен печат
Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли речиси секојдневно објавуваат заеднички фотографии и зборуваат за својата љубов, но нивната најнова, новогодишна фотографија, го собори рекордот за...
Културен печат

Театарски фотографии „Театарот и градот“ од Кире Галевски

Тони Димков
Отсуството на театарската уметност од сцената поради пандемијата на коронавирусот, фотографот Кире Галевски одлучи да го покрие со веб-проектот „Театарот и градот“, необјавени и други...
Културен печат

Излезе „Културен печат“ број 61 во весникот „Слободен печат“

Тони Димков
КУЛТУРЕН ПЕЧАТ број 61, во печатеното издание на „Слободен печат“ (19-20.12.2020), го отвораме со театарски фотографии од веб-проектот „Театарот и градот“ на Кире Галевски, а...
Културен печат

Национална галерија: Наградените автори ги изложија своите дела

Тони Димков
Трите победнички проекти на авторите Роберт Јанкулоски, Викторија Попоска и Дарко Комненовиќ од пилот-програмската активност на Националната галерија од 10 декември до 10 јануари ќе...
Културен печат

Монографија „Сликање со светлина“ на Цветан Гавровски

Тони Димков
Монографијата „Сликање со светлина“ на Цветан Гавровски на 370 страници содржи приближно 200 репродукции на фотографии во два циклуси, црно-бели и колор фотографии проследени со...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.
Во неделата на 29. ноември, Македонија и останатите земји кои ја сочинуваа поранешната Социјалистичка Федеративна Република Југославија се присеќаа на еден од најголемите државни празници...
Спорт Фудбал

Последната фотографија на Марадона: Ја преживеа операцијата на главата но го издаде срцето

Слободен печат
Диего Армандо Марадона денеска на 60-годишна возраст почина од срцев удар во својот дом, пренесоа аргентинските медиуми. Последната фотографија на легендарниот „Ел Пибе“ беше направена...
Вести Скопје

Сликај го Скопје и освој една од наградите со вкупна вредност од 100.000 денари

Слободен печат
Петта година по ред, Скопје е домаќин и инспиратор на најдобрите фотографи, чија инспирација ги отвора новите хоризонти на дигиталната уметност. Оваа година во значително...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во новиот брак – Објави фотографија од свадбата по 10 месеци

Слободен печат
Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во нејзиниот нов брак и објави невидена фотографија на Инстаграм. Поминаа точно десет месеци откако...