Tag : фотографија

Вести Македонија Слајдер

Лешница во Македонија или Албанија? Авторот на фотографијата го има одговорот (ФОТО)

Алек Стојковски
На социјалните мрежи денеска следеа низа реакции откако албанскиот премиер Еди Рама со фотографија од Лешница, на Шар Планина ја претстави „прекрасната“ Албанија.  Сепак, мислењата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат
Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку од денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро на оваа ретро фотографија, па токму затоа и ја објавила....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сашко Коцев објави урнебесна фотографија и напиша: Додека чекаш она да одлучи да нарачаме! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот актер Сашко Коцев повторно преку својот профил на Фејсбук ги насмеа своите пријатели со интересна фотографија, со која се пошегува на своја сметка. Имено,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Фотограф ги претвара трудниците во принцези од Дизни! (ФОТО)

Слободен Печат
Бразилскиот фотограф Ванеса Фирм доби идеја идните мајки да ги претвори во принцези. Таа им предложи да се облекуваат во ликови од бајките на Дизни,...
Култура

Улична фотографија што остава без здив

Слободен печат
„Уметничкиот пристап на Милчо Манчевски кон создавање слики постојано ги поместува границите и ги избегнува конвенциите. Во „ТАМУ“, тој нѐ води на патување кое е...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот актер Сашко Коцев ретко објавува фотографии на социјалните мрежи од својот приватен живот, но овојпат имаше посебна причина за да го направи тоа. Имено,...
Културен печат

Фотоизложба на Роберт Јанкулоски: Лажни семејства во туѓ амбиент

Тони Димков
Проектот „Инстант семејства – мултипликација на љубовта“ на фотографот Роберт Јанкулоски содржи 15 фотографии изработени на архивска, памучна хартија, на кои е пренесено авторовото видување...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел наполни 16 години – Винсент и честиташе со емотивна фотографија (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Винсент Касел објави фотографија со најстарата ќерка од бракот со Моника Белучи, Дева, и ја покажа неверојатната сличност на 16-годишното девојче со убавата мајка....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во едната рака синот, во другата пушката, а Богдана лупи краставица: За оваа фотографија не престанува да се збори! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ во неделата објави фотографија, која стана вирална на социјалните мрежи. Во прашање е семејна фотка на семејството Ражнатовиќ и нивниот син, за истата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Знае како да ги „запали“ социјалните мрежи: Ана Николиќ позира покрај базен (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Ана Николиќ (41) веќе подолго време е во центарот на вниманието на јавноста поради физичкиот изглед. Мислењата на нејзините многубројни следбеници на...