Tag : Ѓоковиќ

Останатo Спорт

Ѓоковиќ му „влезе“ во главата на Надал, Шпанецот нема шанси во евентуалното финале

Слободен печат
Иванишевиќ не е дел од тимот на Ѓоковиќ на Ролан Гарос, со српскиот тенисер е вториот тренер Маријан Вајда, но смета дека дисквалификацијата на УС...
Ви Препорачуваме Колумни

Ѓоковиќ распнат на крст

Ведрана Рудан
Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, и екипата имаа прекрасен план. Да организираат средба на големи тенисери и да им помогнат на луѓето на овие простори...
Вести Регион

Цапак: Ситуацијата во Задар ќе се искомплицира доколку Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус

Слободен печат
Директорот на Хрватскиот завод за јавно здравје, епидемиологот Крунослав Цапак денеска изјави дека епидемиолошката ситуација во Задар дополнително ќе се закомплицира доколку српскиот тенисер Новак...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За оваа фотографија на Ѓоковиќ од детството зборуваат сите: Еве на кого личи неговиот син Стефан (ФОТО)

Слободен печат
Се појави фотографија од Новак Ѓоковиќ со браќата на социјалните мрежи и на сите веднаш им стана јасно на кого личи неговиот син Стефан. Новак...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓоковиќ попушти и ѝ дозволи на Јелена да му ја „среди“ фризурата (ВИДЕО)

Слободен печат
Сопругата на еден од најдобрите тенисери Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, на својот Инстаграм профил објави видео во кое се пофали дека во карантинот совладала уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓоковиќ откри голем план – Еве каде ќе се пресели заедно со семејството!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ во текот на пандемијата на коронавирусот привремено е сместен во Марбела-Шпанија, а оттаму даде и едно многу интересно интервју. Шпанската радио станица „Кадена...
Вести Регион

Ѓоковиќ со поддршка за литиите против Законот за вероисповед (ФОТО)

Слободен печат
Првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ги подржа литиите кои секој четврток и недела се организираат низ Црна Гора заради усвојувањето на Законот за слобода...
Еспресо Шоу биз

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат
Ова удобно катче како од соништата е идеален простор за повеќечлено семејство. Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во 2017 година купи фантастичен дом со прекрасен...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Јелена се пофали: Вака ужива семејството Ѓоковиќ (ФОТО)

Слободен печат
Два дена откако во завршницата на Мастерсот во Лондон го покажа своето досега невидено лице, па поради тоа беше и исвиркан од трибините во текот...