Tag : стефан

Магазин Магазин слајдер Сцена

За оваа фотографија на Ѓоковиќ од детството зборуваат сите: Еве на кого личи неговиот син Стефан (ФОТО)

Слободен печат
Се појави фотографија од Новак Ѓоковиќ со браќата на социјалните мрежи и на сите веднаш им стана јасно на кого личи неговиот син Стефан. Новак...
Вести Македонија

Пендаровски на божиќен ручек кај г.г. Стефан: Да се насочиме кон она што не обединува, а не она што не разликува

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на божиќниот ручек, што го приреди поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан...
Вести Македонија Слајдер

Г.г. Стефан денеска ќе приреди традиционален божиќен ручек за државниот врв

Слободен печат
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св. Стефан,...
Вести Македонија Слајдер

ДЕНЕСКА Е СВЕТИ СТЕФАН: Заштитник на болните, старите и сиромасите

Слободен печат
Според МПЦ денеска е Свети архиѓакон и првомаченик Стефан, па воедно денеска именден празнуваат сите кои се викаат Стефан, Стефанка, Стефанија, Фанија, Фанка, Стојан, Стојанка,...