14 C
Скопје

Tag : син

Живот Магазин Магазин слајдер Слајдер

ВИДЕО | Татко и син повторно заедно по 57 години: Најемотивното видео кое ќе го видите денес!

Слободен печат
Ричард Меклереј, својот син Џим го видел пред 57 години, додека тој се уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на посвојување, тој ја...
Жена Магазин Магазин слајдер

Голготата на Оливера: Од врата до врата со син ѝ отфрлен од татка си, и нов шок – дознава дека има сестра која како бебе била „трампана“ за виски!

Мими Стојановска
Животот најчесто ни сервира „мени“ за кое не секогаш сме подготвени. Понекогаш, во комбинација со нашите погрешни избори, остануваме гладни за основните човечки потреби: љубов,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За малку ќе го изгубевме Маркијан: Ребека во потресна исповед се присети на најтешката ноќ во животот

Слободен печат
Пејачката и претседателка на здружението „Дајте ни крилја“ Ребека Јанковска – Ристески, на својот профил на Фејсбук објави емотивен статус со потресна исповед. Во емотивната...
Живот Магазин Магазин слајдер Слајдер

ФОТО: Со години тврди дека е син на принцот Чарлс и Камила, а сега објави и бизарни фотогафии како доказ!

Слободен печат
Сајмон Доранте-Деј веќе три пати побарал на австралискиот суд да се утврди неговото биолошко потекло и да се докаже дека принцот Чарлс и неговата сопруга...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Денес би наполнил 29 години: Џон Траволта објави трогателна фотографија на роденденот на прерано починатиот син

Слободен печат
Џон Траволта ги скрши срцата на своите обожаватели со тажната објава посветена на неговиот покоен син Џет, на денот кога би наполнил 29 години доколку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Весна Петрушевска со емотивна порака по повод роденденот на нејзиниот син: Се обидувам да се насмеам, но навистина сум среќна за него

Слободен печат
На својот инстаграм – профил нашата позната актерка Весна Петрушевска објави емотивна порака по повод роденденот на нејзиниот син Кирил. Среќна, но и тажна што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Слободен печат
Во јавноста исплива фотографија поради која многумина се прашуваат како никогаш не забележале колку всушност принцот Хари личи на неговиот дедо, принцот Филип. Станува збор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата нареди кршење на традицијата на погребот на принцот Филип: Никој не смее да ги посрами нејзиниот син и внук

Слободен печат
Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското семејство...
Живот Магазин Магазин слајдер Слајдер

ВИДЕО: Прошталните зборови на принцот Чарлс: Мојот драг татко беше многу посебна личност…

Слободен печат
Принцот Чарлс вчера објави видео во кое се прости од неговиот покоен татко принцот Филип и истакна „дека неговиот драг татко бил посебна личност, кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на Том Круз и Никол Кидман кариерата ја посвети на плескавици

Слободен печат
Синот на Том Круз (58) и на Никол Кидман (52), 26-годишниот Конор Круз, се пофали на Инстаграм со новиот профил што го посвети на храната....