5 C
Скопје

Кралицата на кланот Кардашијан-Џенер полни 65 години – Таа нема проблем со годините, изгледа совршено!

Крис Џенер, мајката на најпознатото ријалити семејство и кралицата на кланот Кардашијан Џенер, менаџерка и мајка на Ким Кардашијан, на најмладата милијардерка Кајли Џенер, Клои Кардашијан, Кендал Џенер, Кортни Кардашијан и синот Роб викендов го прослави својот роденден.

Фото: Инстаграм

Верувале или не, таа полни 65 години. Иако сигурно чекори во седмата деценија од животот, таа без проблем може да застане рамо до рамо со двојно помлади девојки.

Фото: Инстаграм

Таа никојпат не крие дека повеќе пати направила естетски корекции и дека тие делумно се заслужни за нејзиниот беспрекорен изглед.

Крис Џенер со нејзината мајка и ќерката Ким Кардашијан, Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Меѓутоа, тука има и генетика, а може да се забележат и поволните резултати од редовното одење во теретана.

Фото: Профимедиа

И во овие години Крис е многу активна, а за младоликиот изглед можеби е заслужна и љубовта. Имено таа веќе неколку години ужива во романсата со Кори Гембел кој е 25 години помлад од неа.

Прочитајте и...  На денешен ден - 27 февруари
Фото: Инстаграм

Што и да направила на себе, мораме да забележиме дека се е направено со мерка.

Крис Џенер со нејзината мајка, Фото: Инстаграм

Многумина коментираат дека оваа жена денес изгледа подобро отколку кога имала 20 години.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

„Битлси“ ќе се изучуваат во склоп на магистерски студии на Универзитетот во Ливерпул

Слободен Печат

Миа Фароу призна дека Вуди Ален ѝ бил најголемата грешка во животот

Слободен печат

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

Остави Коментар