1 C
Скопје

Tag : 65 години

Магазин Магазин слајдер Сцена

(ФОТО) Ким Кардашијан со емотивна порака до Крис Џенер: „Го правиш животот толку лесен, воспитуваш шест деца и водиш кралство“

Слободен Печат
Крис Џенер со полни 65 години и изгледа најмалку петнаесет години помладо. Една од нејзините ќерки, Ким Кардашијан преку својот Инстаграм профил по повод роденденот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата на кланот Кардашијан-Џенер полни 65 години – Таа нема проблем со годините, изгледа совршено!

Слободен печат
Крис Џенер, мајката на најпознатото ријалити семејство и кралицата на кланот Кардашијан Џенер, менаџерка и мајка на Ким Кардашијан, на најмладата милијардерка Кајли Џенер, Клои...
Вести Свет

Меркел денеска полни 65 години, денот го поминува работно

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска полни 65 години, а роденденот ќе го помине работно, водејќи ја редовната седница на кабинетот. – Роденденот значи дека човек...