1 C
Скопје

Tag : годините

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата на кланот Кардашијан-Џенер полни 65 години – Таа нема проблем со годините, изгледа совршено!

Слободен печат
Крис Џенер, мајката на најпознатото ријалити семејство и кралицата на кланот Кардашијан Џенер, менаџерка и мајка на Ким Кардашијан, на најмладата милијардерка Кајли Џенер, Клои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Таа од ден во ден, барем во духот, изгледа се помладо, а мора да признаеме дека и физички изгледа одлично… Голди Хоун (74) е позната...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изгледа дека годините не ѝ можат ништо! Сара Џесика Паркер и на 55 години мами погледи на плажа (ФОТО)

Слободен печат
Таа може да се пофали со совршен изглед и во шестата деценија… Часовите по танцување на кои одела како мало девојче дефинитивно се исплатиле. Сара...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дајан Китон (74) со стилот им пркоси на годините: Овој стајлинг никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Слободен печат
На оваа прекрасна жена годините буквално не и можат ништо… За Дајан Китон времето како да застанало. Иако наполни 74 години, таа изгледа одлично. Освен...
Еспресо Шоу биз

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина со утрешниот концерт во родниот Сплит ќе ја започне својата четврта регионална турнеја „The Magic Tour“ која би требала да ги надмине сите досегашни....
Еспресо Шоу биз

Шерон Стоун на насловната на „Harper’s Bazaar“: Доказ дека годините се само бројка (ФОТО)

Слободен печат
Заносната Шерон Стоун е жив доказ дека годините се само бројка. На 61 година таа се уште плени со убавина и сексипил, а многу млади...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Фризури кои им пркосат на годините (ФОТО)

Слободен печат
Меѓу класичните, тренди, елегантните и лежерните, се најдоа и фризурите кои им пркосат на годините, но и одлично им прилегаат на сите. Иако носат доза...
Еспресо Шоу биз

За неа годините се само бројка: Погледнете го провокативното „вежбање“ на Мадона (ВИДЕО)

Слободен печат
Што и да направи, кралицата на попот, Мадона секогаш привлекува големо внимание. Неодамна таа на својот Инстаграм профил сподели видео на кое сакаше уште еднаш...
Еспресо Шоу биз

Мелани Грифит (61) облече минијатурен шорц, но годините го кажаа своето (ФОТО)

Слободен печат
Годините го направиле своето, Мелани Грифит остаре, но изгледа дека никој тоа не и го кажал. 61- годишната актерка облече мини тексас шорц и целосно...