20.8 C
Скопје

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Таа од ден во ден, барем во духот, изгледа се помладо, а мора да признаеме дека и физички изгледа одлично…

Голди Хоун (74) е позната по својот ведар дух, харизмата, широката насмевка и неверојатниот животен оптимизам.

Оваа жена е тешко да се забележи без насмевка на лицето. Таа буквално е лик кој „просто зрачи со позитивна енергија“.

Фото: Инстаграм

 

Славната актерка, како и повеќето ѕвезди, има свој Инстаграм профил, на кој често можеме да ги видиме нејзините семејни моменти, како и многуте кучиња за кои се грижат таа и нејзиниот сопруг Курт Расел, но доста често може да видиме и како таа вежба јога.

Но, не изостануваат ниту моментите во кои Голди е вистински шоумен и во кои покажува колку нејзиниот дух е ведар и младешки, како и секогаш подготвен за забава.

Фото: Инстаграм

Такво е и последното видео од кујната на Голди, каде миењето на садовите го претвори во вистинска мала танц забава.

„Миењето на садовите не мора да биде мачење – може да биде забава“, напиша Голди под разиграното видео.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар