22 C
Скопје

Tag : ништо

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци кои никогаш и за ништо нема да се извинат

Слободен печат
Дали некогаш сте биле фрустрирани бидејќи некој едноставно одбивал да ви се извини? Дури и кога е очигледно дека вината е нивна, некои луѓе едноставно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Најкул баба на светот: Легендарната актерка во осмата деценија ништо не може да ја запре да ужива

Слободен печат
Кејт Хадсон на Инстаграм објави видео во кое нејзината мајка Голди Хоун ја носи нејзината ќерка Рани Роуз на грбот. Легендарната холивудска актерка Голди Хоун...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бил милионер во 80-те години, а потоа останал без ништо: Неверојатната приказна за овој дедо кој 23 години живее на пуст остров!

Слободен печат
Додека целиот свет се соочи со принудниот карантин поради пандемијата на коронавирусот, овој дедо цели 23 години живее изолиран од сите грижи во светот… Австралијанецот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај неа ништо не е случајно – Кралицата Елизабета никогаш не носи облека во оваа боја, а еве која е причината!

Слободен печат
Во нејзниот случај, но и кога станува збор за Кејт Мидлтон, разновидната палета од бои има своја важност и симболика. На која било силна и...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Светот нема ништо да ви подари, верувајте ми – Ако сакате да имате живот, украдете го: Највредните цитати на Гијом Мисо!

Слободен печат
Секој треба да ги прочита неговите зборови… Гијом Мисо се стекна со слава со неверојатна брзина и успеа да ги освои срцата на многу читатели ширум...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Опседната со розевата боја – Веќе 13 години не носи ништо во друга боја, а и домот од подот до таванот и е розев (ФОТО)

Слободен печат
Јасмин Шарлот (32) е наставничка од Швајцарија која веќе 13 години наназад, носи исклучиво розови алишта, чевли и се шминка со розова боја. Покрај својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Слободен печат
Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ништо од свадбата! Сиена Милер ја раскина и третата свршувачка!

Слободен печат
Актерката Сиена Милер ја раскина и свршувачката со девет години помладото момче Лукас Звирнер, само девет месеци откако тој ја запроси. Како што велат извори...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона го смени својот личен опис, на нејзиното лице веќе ништо не е природно: За оваа фотографија зборуваат сите! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата на поп музиката претерала со ботоксот… Кралицата на поп музиката наполни 62 години, но никој во нејзината околина не смее ниту да спомне дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Таа од ден во ден, барем во духот, изгледа се помладо, а мора да признаеме дека и физички изгледа одлично… Голди Хоун (74) е позната...