24 C
Скопје

Хороскопски знаци кои никогаш и за ништо нема да се извинат

Дали некогаш сте биле фрустрирани бидејќи некој едноставно одбивал да ви се извини? Дури и кога е очигледно дека вината е нивна, некои луѓе едноставно не сакаат да се извинуваат.

Доколку вие или некој ваш познаник имате проблем со извинувањето, дури и кога е навистина потребно, најверојатно му припаѓате на некој од следниве хороскопски знаци.

1. Бик

Кога Бикот има некаква перспектива, навистина е тешко да му го промените мислењето. Биковите разбираат зошто го направиле она што го направиле. Поради ова, често ги оправдуваат нивните постапки. Но, не грижете се. Дури и ако навистина веруваат дека немаат причина да се извинат, Биковите не би го нарушиле односот со саканата личност поради некое мало недоразбирање. Доколку им дадете време да размислат за своите постапки, можеби ќе дојдат до заклучок дека сепак треба да се извинат.

Фото: Пиксабеј

2. Лав

Бидејќи Лавовите се навистина големи луѓе, тие често ги газат другите и не размислуваат за туѓите чувства. Сепак, Лавот смета дека не е фер да го натерате да се извини поради неговиот карактер. Во нивниот ум, или ќе ги сакате или ќе ги мразите и тоа зависи од вас. Кога ќе направат нешто погрешно, можеби нема да кажат „Извини“, но очекувајте некаков гест со којшто ќе се обидат да ја поправат ситуацијата.

3. Скорпија

Секоја Скорпија сака да има моќ. Ова најмногу се гледа во нивните врски и тие мразат да бидат зависниот партнер. Доколку се однесувале лошо за време на расправа, тие знаат да ја свртат ситуацијата во нивна корист и да се фокусираат на она што сте го направиле вие. Во нивниот ум, вие би требало да знаете да не ги правите гневни. Сепак, доколку си стоите на своето, кога-тогаш Скорпијата ќе попушти.

Фото: Пиксабеј

4. Водолија

Доколку побарате извинување од Водолија, најверојатно ќе се насмее и ќе ви рече дека сте смешни. Во умот на Водолијата, вие сте премногу чувствителни за нешто што не е толку голем проблем. Најверојатно, Водолијата само ќе ве игнорира. Но доколку можете да ѝ докажете дека со ова оди против своите вредности, можеби ќе треба да признае дека погрешила. Водолиите не сакаат да изгледаат како проблематични личности, бидејќи навистина им е важно да бидат добар член на општеството.

Поврзани вести

Еве како Мика Алексиќ воведувал 13-годишни девојчиња во неговиот предаторски свет: Сведокот Т. С. со потресни детали раскажа сè што слушнала и видела

Слободен Печат

По итната хоспитализација се огласи Роберт Де Ниро: Се срушив од болка!

Слободен печат

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Остави Коментар