1 C
Скопје

Tag : никогаш

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кира Најтли: „Никогаш повеќе нема да се соблечам пред машките режисери, немам потреба да ме гледаат гола сите тие…“

Слободен печат
Холивудската актерка Кира Најтли (35) во подкастот „Chanel Connects” говореше за односите на филсмкиот сет и идните соработи за филмовите. Имено, таа во духот на...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

4 празнични подароци кои никогаш не треба да ги подарувате: Се верува дека му носат несреќа на оној за кој се наменети!

Слободен печат
Декември е месец во кој сите подготвуваме подароци за Нова година и Божиќ за своите најблиски. А кој не им се радува на подароците? Сите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Никогаш не го фрлајте веќе исцедениот лимон – Еве како можете да го употребите повторно!

Слободен печат
Лимонот навистина е чудотворно овошје, а добро е познато дека има повеќратна примена. Не само во исхраната, лимонот е феноменален и употреблив и во домаќинството,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Сакате добрата енергија да е присутна во вашиот дом? Тогаш, никогаш не ги фрлајте овие работи!

Слободен печат
Често ќе прочитате кои работи и предмети не треба да ги задржите во домот, поточно кои работи морате да ги отстраните со цел да привлечете...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сите се прашуваат дали тој воопшто постои – Доли Партон е во брак 54 години, а никогаш досега не го покажала својот сопруг

Слободен печат
Кантри пејачката ги откри своите причини зошто го чува својот сопруг далеку од очите на јавноста… Американската кантри пејачка Доли Партон (74) е во 54-годишен...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Овие 3 работи никогаш не им ги подарувајте на драгите лица бидејќи се верува дека носат несреќа (ФОТО)

Слободен печат
Дали некогаш сте слушнале за ова народно верување? Постојат оние кои веруваат, оние кои не веруваат и оние кои не сакаат да ризикуваат. Според народните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај неа ништо не е случајно – Кралицата Елизабета никогаш не носи облека во оваа боја, а еве која е причината!

Слободен печат
Во нејзниот случај, но и кога станува збор за Кејт Мидлтон, разновидната палета од бои има своја важност и симболика. На која било силна и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од паровите поради кои веруваме во љубовта – Заедно се 37 години, но никогаш не се венчале (ФОТО)

Слободен печат
Голди Хоун и Курт Расел се еден од оние парови поради кои веруваме во љубовта. Овие две звезди ја започнале својата врска на Валентајн во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговите зборови и го кршеле срцето – Оваа сурова шега принцезата Дијана никогаш не можела да му ја прости на принцот Чарлс!

Слободен печат
Нови детали од кралското семејство и работите кои се случиле во минатото испливуваат на површината речиси секој ден… Откако се родил принцот Хари, принцот Чарлс...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од мајка и ги добила најдобрите совети за убавина: Оваа бјути рутина никогаш не ја пропушта, без оглед колку е уморна!

Слободен печат
Жените ширум светот постојано ја прашуваат за совети… Жизел Бундшен е една од најуспешните манекенки на сите времиња, а блескавиот тен и бујната коса се...