8 C
Скопје

Tag : миење

Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Руси станаа вирален хит откако покажаа што се случува кога миете автомобил на -40 степени

Слободен Печат
Новосибирск е град во Русија кој по големина е веднаш по Москва и Санкт Петербург, а екстремните зимски услови со бизарно ниски температури се сосема...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Кога да ги миете забите, пред или по првото утринско кафе?

Слободен печат
Иако на многумина им изгледа логично да ги мијат забите по пиењето на утринското кафе – бидејќи остава дамки на забите, а неговата киселост го...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Грешка што ја правиме во кујната, а може да е штетна по здравјето

Слободен Печат
За многумина има смисла да ги исплакнете садовите пред да ги ставите во машината за миење. На овој начин тие ги отстрануваат остатоците од храната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Таа од ден во ден, барем во духот, изгледа се помладо, а мора да признаеме дека и физички изгледа одлично… Голди Хоун (74) е позната...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Пет намирници кои треба да ги јадете за да го подобрите вашето орално здравје!

Слободен Печат
Многумина поради коронавирусот ги одложија редовните прегледи кај забарите, но оралното здравје е исклучително важно. На него, помеѓу останатото, огромно влијание има исхраната. Благото е...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат
Детергентот и машината за садови тука не помагаат… Дрвениот прибор за готвење го сакаме од повеќе причини – тој е поздрав избор бидејќи е направен...
Вести Македонија

Протокол за работни места: Редовно миење и дезинфицирање и физичко растојание меѓу вработените

МИА Агенција
Редовно и темелно миење на рацете, поставување дезинфекциони средства на истакнати места во работната средина, носење заштитни маски, држење дистанца од најмалку еден метар, избегнување...
Жена Магазин Магазин слајдер

Веднаш измијте ја вашата коса со јаболков оцет! Ќе ни кажете фала за овој трик!

Слободен печат
Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата. Тој ја чисти косата и ѝ дава волумен и сјај, додека истовремено го спречува...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Внимавајте! Коронавирусот може да го има и на овошјето и зеленчукот, еве како да го отстраните!

Васко Спасоски
Истражувањата досега потврдиле дека вирусот КОВИД-19 може да преживее на тврди површини, како што се пластика и челик и  тоа часови, а во некои случаи...
Забава Магазин Некатегоризирано

При миење раце остануваат „незаштитени“ одредени делови, мислевте дека знаете да ги измиете убаво рацете? (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите оние кои мислеа дека миењето раце го совладале уште во основно училиште, откако ќе го погледнат новото видео ќе сфатат дека не биле баш...