21.8 C
Скопје

Tag : насмевка

Живот Магазин Магазин слајдер

Жителите на Мозамбик, народ кој ништо не може да го скрши: Сиромаштијата ги удира со сета сила, но насмевката не ја тргаат од лицето! (ФОТО)

Слободен печат
Погледнете само дел од позитивната атмосфера преку прекрасни фотографии од оваа африканска држава… Мозамбик е држава на источниот брег на Африка, богата со природни ресурси,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е најзгодниот принц на светот: Иако има просечна висина, неговата насмевка ќе ве намами постојано да гледате во него! (ФОТО)

Слободен печат
Шведскиот принц Карл Филип веќе неколку години се наоѓа на самиот врв на листата со најзгодните принцови на светот. Оваа титула уште еднаш ја оправда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Твитерџиите се сигурни дека во ова видео Меланија јавно покажала што мисли за Иванка Трамп (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката на која се гледа изразот на лицето на Меланија Трамп кога Иванка Трамп, ќерката на нејзиниот сопруг Доналд Трамп, помина покрај неа, почна да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Таа од ден во ден, барем во духот, изгледа се помладо, а мора да признаеме дека и физички изгледа одлично… Голди Хоун (74) е позната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

После сите несреќни случувања, пејачката повторно ја врати насмевката на своето лице: Селена Гомез посреќна од било кога! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Селена Гомез многу ретко ја гледаме во јавноста. 27-годишната убавица сепак била забележана оваа недела во Лос Анџелес во друштво на неколку блиски пријателки....
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Доктор за пример: Иако им става инекции, децата од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој доктор има совршен трик како на своите најмлади пациенти да им даде инекција без солзи… Повеќето деца имаат страв од одењето на доктор, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат
Сопругата на поранешниот професионален фудбалер Дејвид Бекам (45), Викторија Бекам (46) ретко се смее во јавноста, а овој пат на фотографијата со синот покажа перфектна...
Спорт Фудбал

Нова снимка на Роналдињо од затвор, ја снема препознатливата насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат
Роналдињо веќе одреден период се наоѓа во затвор во парагвајскиот главен град, Асунсион, и по последните видеоснимки и фотографии може да се заклучи дека таквиот...
Магазин Семејство

Како да измамите насмевка кај бебињата?

Слободен печат
Родителите на новороденчињата едвај чекаат нивното бебе да им ја упати првата насмевка па се трудат да ги забавуваат и анимираат за да ја добијат...
Еспресо Мода Шоу биз

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Слободен печат
Џулија Робертс (52) навикнати сме да ја гледаме на црвениот тепих во елегантни и гламурозни тоалети, но славната актерка во секојдневниот живот и дава предност...