22 C
Скопје

Tag : Холивуд

Магазин Магазин слајдер Сцена

Оскаровецот Карл Малден, миленикот на Холивуд: Малкумина знаат дека неговото вистинско име е Младен Секуловиќ

Слободен печат
Славниот актер Карл Малден го освоил Оскарот како негативец во филмот „A Streetcar Named Desire“. Во далечната 1951 година, глумејќи рамо до рамо со славниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивуд ги смета Бијонсе и Џеј Зи за најсилен музички пар: Пред 13 години имале неверојатна венчавка, а главниот мотив бил белиот цвет!

Слободен печат
Бијонсе и Џеј Зи се венчале на 4 април, 2008 година, без никаква помпа… И покрај многуте шпекулации, вистинските детали од венчавката испливаа во јавноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Алек Болдвин: Холивудскиот „срцекршач“, денес посветен сопруг и татко на седум деца

Слободен печат
Американскиот актер, писател, продуцент и комичар Алек Болдвин на 3 април го прослави својот 63-ти роденден, а во младоста бил еден од најатрактивните мажи во...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Трагичната судбина на една од најубавите жени на светот, лекарите ѝ рекле дека ќе остане неподвижна

Слободен печат
Легендарната актерска двојка – Мајкл Даглас и Кетлин Тарнер ќе се појават повторно заедно на екраните. Овојпат, Мајкл и Кетлин играат во серијата „Методот Комински“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивуд со неверување гледа на нивната љубовна приказна: Што ја натерало Ема да се заљуби во 40 години постариот актер?

Слободен печат
Нивната љубов е табу тема дури и за Холивуд… Долф Лундгрен има 63 години и во Холивуд е познат како актер-снагатор, заводник и човек кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Си го уништи лицето со пластичните операции: Беше во врска со омилениот холивудски мангуп, а денес повеќе не личи на себе!

Слободен печат
Популарната актерка Лара Флин Бојл утре ќе го прослави својот 51 роденден. За жал, оваа убава актерка не успеа да им одолее на естетските корекции...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Едната е во петтата, а другата во шесттата деценија од животот, но на овие две холивудски дами сè уште никој не може да им одолее!

Слободен печат
Холивудската миленичка Џенифер Анистон (51) е фотографирана на снимањето на филмот „The Morning Show“, кој го снима со драгата колешка Рис Витерспун (44), а и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Годините го стигнаа и него: Староста сѐ повеќе видлива кај еден од најголемите шармери на Холивуд

Слободен печат
Славниот актер е фатен од папараците во спортско, опуштено издание, а изгледа дека во осмата деценија од животот, знаците на старост се повеќе од видливи…...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан поднесе барање за развод од Канје Вест: Ќе ја застапува познатата адвокатка Лора Васер

Слободен Печат
Риалити ѕвездата Ким Кардашијан официјално поднела барање за развод по седум години брак со раперот Канје Вест, пишува „Page Six“. А Лора Васер, познатата адвокатка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО| Писмо до Мерилин Менсон: „Се надевам дека ќе ја измамиш секоја глупава девојка и ќе ја натераш да помисли дека има „златен картон“!

Слободен печат
Музичарот Мерилин Менсон беше обвинет од многу жени за злоставување откако неговата поранешна свршеница, актерката Еван Рејчел Вуд прва прозборе пред јавноста за траумите кои...