8 C
Скопје

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Легендарниот холивудски актер Ал Пачино (80) е фотографиран при својата ретка прошетка во јавноста кога неодамна се пријавил во хотелот „Хилтон“ во Беверли Хилс.

Имено, славниот актер е фотографиран за првпат откако тој заспа за време на „Zoom“ преносот од доделувањето на Златните глобуси, а тоа видео стана вирално.

Фото: Профимедиа

Актерот сега бил фотографиран во црна маица, темно сини панталони и црн дуксер, а на себе носел и црни патики. Во рака го држел својот мобилен телефон и преносливиот полнач, а кога седнал во автомобилот тој ги ставил своите кафени винтиџ очила на лицето.

Фото: Профимедиа

Пачино во последно време речиси целосно оседел, а иако има 80 години тој се уште е многу активен на филмските случувања. Но, староста и годините сепак си го направиле своето, па така Ал Пачино денес не ни наликува на моќниот Корлеоне кој го глумеше одамна.

Прочитајте и...  Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна - Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна
Фото: Профимедиа

По речиси две години забавување со израелската актерка Мејтал Дохан (41) таа за магазините изјави дека раскинала со познатиот актер поради преголемата разлика во годините.

„Тешко е да се биде со така стар човек, па дури тоа да биде и Ал Пачино“, изјави тогаш актерката која додаде дека тој воопшто не бил љубител на трошењето пари и дека и купувал само цвеќе.

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар