Tag : Ал пачино

Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Слободен печат
Легендарниот Ал Пачино во месец април наполни 80 години… Во овие години, познатиот „Скар фејс“ целосно го променил мислењето за стареењето, но и однесувањето. За...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Конечно се дозна режисерот кој ќе го снима римејкот на култниот „Scarface“

Слободен Печат
Приказната за Тони Монтана, гангстер кои доаѓа од Куба и станува шеф на подземјето на Флорида, беше брилијантно прикажана од страна на режисерот Брајан Де...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ал Пачино, момчето со изгубено детство: Сакаа да ме заменат со Марлон Брандо, но не се предадов!

Слободен Печат
Големиот заводник кој никогаш не го изговори судбоносното „ДА“ одбележа една ера со улогите во филмовите како што се „The Godfather“, „Scarface“ и „Scent of...
Забава Магазин

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат
Ал Пачино (79) и неговата израелска колешка Миетал Дохан (40) повеќе не се во врска. Оваа вест ја потврди и актерката која истакна дека е...
Забава Магазин

Ал Пачино доживеа незгода: Се сопна и падна на црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Некогаш со себе носиш придружба за да не бидеш соло, некогаш за да те разубави, а понекогаш за да те дигне од подот, се пошегуваа...
Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Ал Пачино: Поради перверзни причини глумев во лоши филмови!

Слободен Печат
Нема никакви сомнежи дека Ал Пачино (79) во последните 15 години глумеше во прилично голем број лоши филмови, толку лоши што моравте да се запрашате...
Магазин Филм и ТВ

„Ирецот“ на Скорсезе нема да се прикажува во кино (ВИДЕО)

Слободен печат
„Ирецот“, последниот проект на Мартин Скорсезе многумина го прогласија за последниот мафијашки филм, со кој ќе се затвори една епоха. Скорсезе по години на јалови...