Tag : улиците

Жена Магазин Магазин слајдер

Експлозија од бои во режија на Џеј Ло: Латино дивата главна атракција на улиците во Њујорк! (ФОТО)

Слободен печат
Латино дивата се прошета во ефектно парче облека и никого не остави рамнодушен… Џенифер Лопез (51) е сликана на улиците во Њујорк во ефектен стајлинг,...
Вести Свет Слајдер

Полицијата во Боливија собира мртви човечки тела од улиците

Горан Наумовски
Во изминатите пет дена специјалната полициска единица отстранила 420 човечки тела од улица, од автмобили и напуштени станови од Ла Паза и најголемиот град во...
Еспресо Шоу биз

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Слободен печат
Фотоагенцијата „Splash News an Picture Agency“ одлучила да ја тужи Лопез поради користење на авторски права. Латино дивата пред две години објавила една од фотографиите...
Еспресо Мода

Не помисливме дека тие ќе станат тренд, но и тоа се случи: Сандали кои наскоро ќе ги освојат улиците на Скопје

Слободен печат
Тие се доказ дека модата повторно се враќа… Можеби пред неколку години би се насмеале кога некој би ни кажал дека сандалите на лепенки повторно...
Еспресо Мода

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Слободен печат
Дека облеката не мора да биде минијатурна или прилепена за телото за да биде секси докажува и фустанот кој е омилен меѓу трендсетерките веќе неколку...