Експлозија од бои во режија на Џеј Ло: Латино дивата главна атракција на улиците во Њујорк! (ФОТО)

Латино дивата се прошета во ефектно парче облека и никого не остави рамнодушен…

Џенифер Лопез (51) е сликана на улиците во Њујорк во ефектен стајлинг, со кој го привлече вниманието на бројни случајни минувачи.

Латино дивата која инаку е позната како голем љубител на блескавите модни парчиња, овој пат облече лелеав макси фустан со јакничка во бајкерски стил.

Фото: Профимедиа

Овој аутфит неодоливо потсетува на модните парчиња со потписот на италијанската модна куќа „Versace“.

Џеј Ло стајлингот го зачини со тиркизна торбичка со ефекти од крокодилска кожа, сламен шешир со потпис на брендот „Zimerman” и неизбежната заштитна маска, овој пат во црна боја.

Фото: Профимедиа

Од обувки овој пат таа избра високи потпетици со боја на кожа и провидни ременчиња.

Прочитајте и...  Шерон Стоун: Роберт Де Ниро најдобро се бакнува! (ВИДЕО)

Уникатно, зарем не?

Прочитај повеќе

Нешто не е како што треба: Игор Којиќ се врати од Загреб сам, без Северина! (ФОТО)

Васко Спасоски

МАКЕДОНСКИ ХИТ: На денешен ден во 1960 година започна да снима првата македонска комедија „Мирно лето“

Слободен печат

Селена Гомез ја покажа лузната по операцијата (ФОТО)

Слободен Печат

Никој речиси не го очекуваше ова од неа: Пејачката Милица Тодоровиќ објави доста жешка фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најмоќната жена во светот на модата Ана Винур: Во мојата гардероба нема место за флуоресцентни бои

Слободен Печат

Џеј Ло и Малума снимија две песни во една: Спотот е уживање за сите ваши сетила! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Марта Пејоска, едриличарка: При средбата со големата вода владеат други правила! 

Јасмина Кантарџиева Димков

Наша позната манекенка стана пејачка: Нејзиниот спот ќе сакате да го погледнете повеќепати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Цел живот сонувала да стане актерка: Кетрин Зита-Џонс денес го слави својот 51 роденден

Слободен Печат

Ќерката на Никол Кидман и Том Круз има само 3 селфи-фотки на Инстаграм, а на последната и коментираше Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

11 симптоми што укажуваат дека ковид-19 го нападнал и срцето

Слободен Печат

За неа времето како да застанало: Касандра позира во бикини на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски