Tag : атракција

Жена Магазин Магазин слајдер

Експлозија од бои во режија на Џеј Ло: Латино дивата главна атракција на улиците во Њујорк! (ФОТО)

Слободен печат
Латино дивата се прошета во ефектно парче облека и никого не остави рамнодушен… Џенифер Лопез (51) е сликана на улиците во Њујорк во ефектен стајлинг,...
Еспресо Шоу биз

Кралското семејство на божиќната миса: Мама Кејт и малечката Шарлот вистинска атракција, кралицата воодушеви со стајлингот! (ФОТО)

Слободен печат
Британското кралско семејство утринава традиционално се упати на божиќната миса. Во црквата Св. Марија Магдалена во Сандрингем се упатија принцот Вилијам, неговата сопруга Кејт Мидлтон...
Вести Скопје

Луна паркот се ребрендира во забавен парк- готов ќе биде за една и пол година

Луна паркот ќе добие ново име и концепт, најави денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Во изјава за Слободен печат потврди дека постапката за...