• Њујорк

Њујоршката полиција пронашла дрога скриена во подот на градинката каде што од предозирање почина бебе

Њујоршката полиција пронашла скриена врата и складиште со дрога под подот од приватната градинка во Бронкс, каде едногодишно момче почина минатата недела од сомнително предозирање со фентанил. При претресот во средата, полициските службеници пронашле меѓу 8 и 10 килограми дрога. Се наоѓала на подот од просторијата која била наменета за играње на децата. Во скривалиштето …

Њујоршката полиција пронашла дрога скриена во подот на градинката каде што од предозирање почина бебе Read More »