Tag : бои

Жена Магазин Магазин слајдер

Експлозија од бои во режија на Џеј Ло: Латино дивата главна атракција на улиците во Њујорк! (ФОТО)

Слободен печат
Латино дивата се прошета во ефектно парче облека и никого не остави рамнодушен… Џенифер Лопез (51) е сликана на улиците во Њујорк во ефектен стајлинг,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Оваа боја не е добро да ја имате дома, „фрла“ во депресија и носи лоша енергија!

Слободен печат
Ви откриваме кои бои го подобруваат расположението, а која никако не смеете да ја имате дома. Сина боја Оваа боја придонесува за подобрување на концетрацијата,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ако сте под стрес, овие бои ќе ви помогнат да се опуштите

Јасмина Кантарџиева Димков
Психолозите од Универзитетот во Минесота се позабавиле со оваа тема и дошле до интересни резултати. Еве кои бои помагаат кога сме под стрес. Сина Смирувачките...
Вести Македонија

Сите бои на Шар Планина и летната привлечност на Попова Шапка

МИА Агенција
Ако во зимскиот период белата боја на снегот ја доловува убавината на Попова Шапка и Шар Планина, во лето сите останати бои се таму во...
Жена Магазин Магазин слајдер

Три бои кои ќе доминираат ова лето: Женствени, префинети и романтични! (ФОТО)

Слободен Печат
Иако боите се донекаде непроменета работа во модата, барем кога станува збор за класичните – бела, црна, беж и некои од базичните бои, сепак, секое...
Забава Магазин Магазин слајдер

Носете впечатливи бои и смели кроеви: Неутралните тонови во комбинација со впечатливите се хит ова лето! (ФОТО)

Слободен Печат
Светлосина, розова, лаванда, нијанса на нане, корална или пастелна… Изберете некоја од овие впечатливи бои која ќе му даде ексклузвност на вашиот стајлинг и ќе...
Магазин

Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

слободен печат
Не е секогаш пресудна облеката за тоа како ќе изгледате, туку умешноста добро да ги искомбинирате боите. Дали ви се допаѓа комбинацијата на неколку различни...
Жена Магазин

Што открива за вас бојата која преовладува во гардероберот

Слободен печат
Според изјавите на стилистот и авторот на книгата Color Your Style, Дејвид Зајл, иако во вашиот ормар има многу бои и нијанси, секогаш постои некоја...
Жена Магазин

Бои кои го подобруваат расположението

Слободен печат
Многумина зимата ја доживуваат како хибернација додека чекаат да дојде пролет или лето. Но, тоа и не мора да биде баш така. Многу тврдат дека...
Магазин Семејство

Во кои бои да го обоите домот според фенг шуи

Слободен печат
Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот дом може да го претвори во оаза на хармонија и просперитет. Но, пред се,...