Tag : бои

Магазин

Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

слободен печат
Не е секогаш пресудна облеката за тоа како ќе изгледате, туку умешноста добро да ги искомбинирате боите. Дали ви се допаѓа комбинацијата на неколку различни...
Жена Магазин

Што открива за вас бојата која преовладува во гардероберот

Слободен печат
Според изјавите на стилистот и авторот на книгата Color Your Style, Дејвид Зајл, иако во вашиот ормар има многу бои и нијанси, секогаш постои некоја...
Жена Магазин

Бои кои го подобруваат расположението

Слободен печат
Многумина зимата ја доживуваат како хибернација додека чекаат да дојде пролет или лето. Но, тоа и не мора да биде баш така. Многу тврдат дека...
Магазин Семејство

Во кои бои да го обоите домот според фенг шуи

Слободен печат
Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот дом може да го претвори во оаза на хармонија и просперитет. Но, пред се,...
Забава Магазин

Кој ден во неделата каква боја на облека да одберете за да ви носи среќа

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако сакате вашиот ден да биде суперпродуктивен, можеби е добро да го погледнете „хороскопот“ на боите на облеката која треба да ја носиме од понеделник...
Магазин Семејство

Репортажа: Портофино, најлуксузното гратче во Италија

Јасмина Кантарџиева Димков
Италијанскиот новинар Индро Монтанели еднаш напиша „Портофино е всушност единствен спасен агол на ривиерата“. И навистина е така. Во ова мало гратче секоја фасада од...
Еспресо Мода

Меланија Трамп ги знае сите правила на добриот стил: Комбинацијата од овие две бои е полн погодок! (ФОТО)

Слободен печат
Меланија уште еднаш демонстрираше како изгледа совршено стилски усогласена комбинација… Првата дама била во посета на една клиника каде се дружела со мали деца, а...
Магазин Семејство

Што означуваат боите во нашите соништа

Слободен печат
Според теоријата на Јунг во соништата не гледаме одредени бои, туку ги замислуваме според реалниот амбиент во кој живееме. Ако лицето што сонува се буди...
Забава Магазин

Момче со далтонизам за прв пат гледа бои благодарение на подарок од директорот на училиштето (ВИДЕО)

Слободен Печат
Момчето по име Џонатан има екстремен далтонизам и никогаш претходно нема видено голем број од боите кои ние можеме да ги разликуваме. На час каде...
Еспресо Жена Магазин Мода

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Слободен печат
Секоја дама од стил мора да има едно вакво одело во својата гардероба… Оделата во силни бои дефинитивно се најголемиот тренд оваа сезона. Сите трендсетерки...