4 C
Скопје

Изгледа толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна…

Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во мисијата за промовирање на Шпанија и туризмот во таа земја.

инстаграм

Како и секогаш, таа беше на висина на задачата, па сите присутни уште еднаш ги воодушеви со својот моден избор.

инстаграм

Летиција овој пат избра фустан, со многу популарниот цветен дезен, во зелена боја. Оваа нијанса особено добро им стои на дамите со потемна коса.

инстаграм

Со нејзиниот фустан одлично се вклопија и крем еспадилите кои, исто така, се голем летен хит. Овој модел на обувки за кратко време стана омилен модел на сите трендсетерки, а не му одолеа ниту кралицата Летиција.

Прочитајте и...  Виц на денот: Сомнителни
инстаграм

Таа ретко прави модни грешки и совршено добро ги знае правилата за добриот стил, а всушност и секогаш е во чекор со трендовите, но овој пат се надмина себе си, па така докажа дека и во полежерна комбинација може да се изгледа многу моќно.

инстаграм
инстаграм

Поврзани вести

Важеше за најзгодниот маж во Холивуд, но се повлече на врвот од кариерата: Актерот откри тајна која ја чувал од 2019 година!

Слободен печат

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат

Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Слободен печат

ФОТО | Малку задрема: Лордес Леон, најстарата ќерка на Мадона, фотографирана како се вози во метрото во Њујорк!

Милена Ризовска

Остави Коментар