14 C
Скопје

Изгледа толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна…

Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во мисијата за промовирање на Шпанија и туризмот во таа земја.

инстаграм

Како и секогаш, таа беше на висина на задачата, па сите присутни уште еднаш ги воодушеви со својот моден избор.

инстаграм

Летиција овој пат избра фустан, со многу популарниот цветен дезен, во зелена боја. Оваа нијанса особено добро им стои на дамите со потемна коса.

инстаграм

Со нејзиниот фустан одлично се вклопија и крем еспадилите кои, исто така, се голем летен хит. Овој модел на обувки за кратко време стана омилен модел на сите трендсетерки, а не му одолеа ниту кралицата Летиција.

инстаграм

Таа ретко прави модни грешки и совршено добро ги знае правилата за добриот стил, а всушност и секогаш е во чекор со трендовите, но овој пат се надмина себе си, па така докажа дека и во полежерна комбинација може да се изгледа многу моќно.

инстаграм
инстаграм

Поврзани вести

За првпат по 120 години: На отварањето на британскиот парламент, кралицата седеше сама, а на местото на престолот на принцот Филип имаше поставено маса

Слободен Печат

Британски музички награди: Дуа Липа со две награди, Тејлор Свифт влезе во историјата…

Слободен Печат

Солта мора „под клуч“ – го слабее и го загрозува имунитетот

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 12 мај: Ќе имате можност да ги остварите вашите планови

Слободен Печат

Политика

Слободен печат

На денешен ден – 12 мај

Слободен Печат

Остави Коментар