21.8 C
Скопје

Tag : одржа

Магазин Магазин слајдер Сцена

Изгледа толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна… Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мерил Стрип одржа лекција: Доста ми е од цинизам, критичност и било какви барања – ја загубив желбата за задоволување!

Слободен печат
Познатата филмска дива и повеќекратна оскаровка во текот на својата повеќедецениска кариера си поставила неколку ставови за луѓето и животот… „Повеќе едноставно немам трпение за...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Синоќа за првпат во историјата се одржа виртуелна Мет гала (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Целиот свет е на удар од пандемијата на коронавирусот, а голем удар заработија и различните бизниси во светот. Како што се очекуваше, и модната индустрија...
Еспресо Мода

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

ОВА Е СОВРШЕН ДЕЛОВЕН СТАЈЛИНГ: Амал Клуни им одржа модна лекција на сите дами (ФОТО)

Слободен печат
Амал Клуни, сопругата на Џорџ Клуни, беше фотографирана вчера на улиците во Њујорк и во таа прилика им покажа на сите како една успешна деловна...
Еспресо Жена Магазин Мода

Меланија повторно одржа модна лекција! (ФОТО)

Слободен печат
Уште еден доказ дека првата дама на Америка е кралица на деловните модни парчиња. Меланија Трамп (49) со своите прекрасни модни комбинации е вечна модна...