20.8 C
Скопје

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот.

Минимализмот отсекогаш е во тренд, а таа е вистински пример како треба да изгледа совршено стилски искомбинирана облека.

Скини фармерките со висок струк секогаш се добар избор. Тие на вистински начин ја нагласуваат фигурата, а благодарение на високиот стук нозете делуваат уште повитко и подолго. Голите рамена секогаш изгледаат заводливо и женствено, па ваквиот модел на блуза е полн погодок.

Класичните високи потпетици и дадоа доза на елеганција и совршено се вклопија во цела модна приказна.

Овој стајлинг е доказ дека понекогаш попаметно е да се изберат поедноставни парчиња, без претерување со аксесоарите.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар