25.8 C
Скопје

Tag : уште

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „Кажи ми, кажи Вардаре, колку ли солзи криеш ти“: Лозано со уште едно маестрално дело!

Слободен печат
По подолга пауза поради пандемијата со коронавирусот, нашата најголема машка музичка ѕвезда Влатко Лозаноски – Лозано конечно реши да ја објави својата најнова песна. „Вардаре“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета скршена од тага за принцот Филип: По 70 години, таа укина уште една традиција!

Слободен печат
Најблиските членови на семејството телефонски ќе и го честитаат роденденот… Кралицата Елизабета утре ќе наполни 95 години. Тоа е прв роденден по цели 70 години...
Хроника

Пожар пеплоса автомобил во Белград

Горан Наумовски
Утринава изгоре автомобил во Белград. Немилиот настан се случил во белградската приградска населба Сремчица. Не е познато како избувнал пожарот, ниту дали има повредени....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Уште еден хит на младата Лара Иванова: Слушнете ја „Кој е сега крив“

Слободен печат
Новата музичка ѕвезда во Македонија, Лара Иванова пред помалку од три месеци го промовираше мега-хитот „Некогаш ќе помине“ и од тогаш, па се до денеска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Била сопруга на неговиот најдобар пријател: Принцот Чарлс покрај Камила и Дијана имал уште една голема љубов

Слободен печат
Изгледа дека освен Камила, но и починатата сопруга Дијана, Чарлс имал и трета голема љубов… Во британските медиуми долги години се следи врската меѓу принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун објасни зошто завршила со врските: „Не ми треба уште едно дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката ја отвори душата во емисијата на колешката Дру Баримор… Актерката Шерон Стоун виртуелно гостуваше во емисијата „The Drew Barrymore Show“ на колешката Дру Баримор,...
Магазин Магазин слајдер Храна

За уште поубаво попладне – Направете си лимон колачиња

Слободен печат
Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 20 грама рендана кора од лимон 1 прашок за печиво...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ќе почекаме уште малку – Одложена премиерата на „Wonder Woman 1984“

Слободен печат
Продолжението на филмскиот хит од 2017 година… Студиото „Warner Bros“ го одложи објавувањето на претстојниот филм за суперхерои „Wonder Woman 1984“. Филмот требаше да ја...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Доколку се одлучите за уште една шанса имајте го ова на ум: Три работи кои се менуваат во врската по неверството

Слободен печат
Без разлика колку сте вљубени, ако еден од вас го изневери другиот, доколку се уште останете заедно, врската ќе помине низ некои промени. Луѓето најчесто...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уште еден холивудски развод: Џорџ Клуни признал дека е несреќен покрај 17 години помладата Амал

Слободен печат
После подолг период на несогласувања и тензии, парот наводно одлучил да ја заврши агонијата и на суд да реши сè околу разводот и старателството над...