14 C
Скопје

Tag : магзин

Магазин Магазин слајдер Храна

Тајните на добриот куглоф: Воздушест и мек колач кој лесно се подготвува

Слободен печат
Да се направи добар куглоф не е воопшто тешко, ако знаете некои тајни кои се потребни за негова подготовка. Потребни ви се 5 јајца, по...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Подгответе се бидејќи боите ќе експлодираат ова лето: Дали би ги облекле овие смели комбинации?

Слободен печат
Ова лето ќе носиме – бои, силни бои! Оваа модна сезона боите се враќаат на голема врата. Трендовите најавени од дизајнерите, модните блогерки и инфулсерки вклучуваат мноштво силни бои,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што ѝ пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат
Принцот Филип јавно го осуди својот син, принцот Чарлс, кога тој одлучи да ја остави принцезата Дијана поради Камила Паркер, а еден од кралските дописници,...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Паун пунџата го излуде светот, а тешко се прави: Тиктокерка откри трик за кој ќе ви бидат потребни само 15 секунди!

Слободен печат
Фризурите од типот „ја завиткав косата набрзина“ секогаш се најпопуларни, но тешко е да изведете тие да изгледаат лежерно… Пунџата високо подигната на темето, лежерна...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Чивита ди Бањореџо: Го нарекоа „градот што умира“, милиони туристи сакаат да го посетат

Слободен печат
Чивита ди Бањореџо е средновековно гратче во централна Италија на околу 120 километри северно од Рим. Единствениот пристап е пешачкиот мост од блискиот град. Едно...
Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО+ФОТО | Чудно овошје – Сините банани имаат вкус на сладолед од ванила, тие се многу отпорни, а можат да успеат и кај нас! 

Слободен печат
Сините банани со вкус на ванила потекнуваат од индонезискиот остров Јава. Тие се многу отпорни, преживуваат на температури од 0 до 44 степени, па така можат да растат...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Обожавате орхидеи? Супер-трик со кој тие секогаш ќе изгледаат совршено!

Слободен печат
Орхидеите се прекрасни цвеќиња, а нивното одгледување може да биде вистински предизвик. Да се одгледа орхидеја во домашни услови значи и редовно потсекување на корењата,...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Најскромната кралица во светот: Никогаш не ни сонувала за круната, а сега владее со најсреќната земја!

Слободен печат
Нејзиниот живот потсетува на бајка, но Џетсун стои со двете нозе цврсто на земја и поради тоа сите ја обожаваат… Кралицата на Бутан – Џетсун...
Забава Магазин Магазин слајдер

Бенкси повторно провоцира: На ѕид од затвор нацрта затвореник во бегство

Слободен печат
Познатиот уметник Бенкси повторно се најде во центарот на вниманието. Овој пат, тој „ординирал“ во англискиот град Рединг, каде во текот на ноќта дошол до поранешниот локален затвор и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „Со тебе најдов среќа“: По иницијатива на татко му, уште една досега необјавена песна на Влатко Илиевски

А.М
„Со тебе најдов среќа“ е новата песна на прерано починатиот македонски пејач Влатко Илиевски, која беше промовирана по иницијатива на неговиот татко Драган Илиевски –...