• магзин

Тајните на добриот куглоф: Воздушест и мек колач кој лесно се подготвува

Да се направи добар куглоф не е воопшто тешко, ако знаете некои тајни кои се потребни за негова подготовка. Потребни ви се 5 јајца, по една шолја шеќер и брашно, прстофат сода бикарбона и хартија за печење. Првата тајна на колачот е јајцата кои ги користите да бидат добро изладени. Затоа пред правење тесто, оставете …

Тајните на добриот куглоф: Воздушест и мек колач кој лесно се подготвува Read More »