ФОТО | Ким Кардашијан покажа како изгледала пред 25 години: Пластичните хирурзи имале полни раце работа!

Фото: Инстаграм

Денес целиот свет знае која е Ким Кардашијан, но пред 25 години таа веројатно не била воопшто свесна дека ќе стекне толкава популарност.

Ким со своите 202 милиони следбеници сподели фотографија настаната во 1996 година, на која изгледа сосема поинаку.

На фотографијата младата Ким има само 16 години, а на себе носи обична маица и кратка сукња, ѓердан од бонбони, а на кратката коса носи две шноли.

„1996 година! Ѓердан од бонбони и шноли за мене“ напиша кратко Ким.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Во меѓувреме Ким прилично се промени, а за нејзиниот многу поинаков изглед не се виновни само годините туку и пластичните хирурзи.

Ким ги зголеми усните, го потсреди носот, го зголеми задникот, вбризга ботокс на повеќе места од телото…

Да се потсетиме на „старата Ким“:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Видео на денот