20 C
Скопје

Tag : хирурзи

Вести Македонија

Норвешкиот аташе ги отфрла тврдењата за нестручност на македонскиот хируршки тим во Кабул

Слободен печат
Норвешкиот одбранбен аташе, потполковникот Егил Далтвејт ги демантира информациите изнесени пред два дена од пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски во Собранието, дека норвешки воени експерти...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ким Кардашијан покажа како изгледала пред 25 години: Пластичните хирурзи имале полни раце работа!

Слободен печат
Денес целиот свет знае која е Ким Кардашијан, но пред 25 години таа веројатно не била воопшто свесна дека ќе стекне толкава популарност. Ким со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пластичните хирурзи тријат раце – Светските ѕвезди збудалеа по третманите за подмладување за време на пандемијата

Слободен печат
Американските пластични хирурзи имаат полни раце работа, без оглед на пандемијата. Многу ѕвезди се одлучуваат токму сега на третмани за подмалдување и затегнување, затоа што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат
Пластичните хирурзи тврдат де се повеќе дами во светот бараат да личат на Меган Маркл. „Меган има речиси совршено обликуван нос. Правилно ѝ се наместени...