Tag : раце

Магазин Магазин слајдер Сцена

Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Слободен печат
Софи Елис Бекстор објави фотографија од болница… Пејачката Софи Елис Бекстор, најпозната по хитот „Murder on the Dancefloor“, паднала од велосипед и завршила во болница,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска на својот профил на Инстаграм објави помалку чудна фотографија која предизвика и чудни прашања и пораки од нејзините обожаватели....
Магазин Сцена

Сите тврдат дека Марија Шерифовиќ ја покажа саканата личност – Објави фотографија од автомобил како се држат за раце (ФОТО)

Слободен печат
Српската пејачка Марија Шерифовиќ на својот Инстаграм профил ја покажа, судејќи според се, саканата личност, погодуваат фановите. Имено, таа објави фотографија од автомобил на која...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Васко Спасоски
Факт е дека готвењето дома е далеку побезбедно, отколку да се храните по ресторани, но и во домашни услови има начини како да ја сочувате...
Забава Магазин Некатегоризирано

При миење раце остануваат „незаштитени“ одредени делови, мислевте дека знаете да ги измиете убаво рацете? (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите оние кои мислеа дека миењето раце го совладале уште во основно училиште, откако ќе го погледнат новото видео ќе сфатат дека не биле баш...
Здравје Магазин Некатегоризирано

Германска докторка: Коронавирусот лесно се отстранува од рацете, мијте ги темелно и често!

Слободен печат
Германската докторка Ирис Каберни смета дека коронавирусот лесно се отстранува од рацете, доколку рацете често се мијат. Според Каберни, луѓето нема потреба да се дезинфицираат...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Експертите предупредуваат: Ако го носите ова, залудно ги миете и дезинфицирате рацете

Слободен печат
Претходните истражувања покажаа дека луѓето што носат прстени, а употребуваат средства за дезинфекција, имаат повеќе бактерии на своите раце отколку оние кои не носат накит....
Забава Магазин

Еве што му прави сапунот на вирусот – По ова видео сигурни сме дека ќе ги миете рацете повеќе од било кога! (ВИДЕО)

Слободен печат
Имено, таа во една чинија помешала вода, масло и бибер и на децата им ја претставила оваа мешавина како „вирус”. Во другиот сад ставила сапун...
Забава Магазин

Хоакин Феникс се штити: Ги дезинфицира рацете по точењето гориво (ФОТО)

Слободен печат
Оскаровецот Хоакин Феникс (45) со вереницата Руни Мара (34), во неделата се фотографирани на бензинската пумпа во Лос Анџелес. Глумецот внимава на опасноста од зараза...
Забава Магазин

Едноставно и ефикасно, како да направите гел за дезинфекција на рацете во домашни услови

Слободен печат
Најдобар начин да ги отстраните нечистотиите од вашите раце е да ги измиете со вода и сапун (30 секунди), а потоа да ги избришете со...