23 C
Скопје

ФОТО: Били Ајлиш со само една фотографија го „сруши“ интернетот

Били Ајлиш се појави на насловната страница на најновото издание од магазинот „Vogue“ за британскиот пазар. Фотографијата која ја објави таа на Инстаграм буквално го сруши интернетот.

Во само една минута, фотографијата која ја објави собра повеќе од десет милиони лајкови, што е рекорд за најголем број на лајкови во толку краток временски интервал.

Таа позира во смело изадние – наместо широката облека, во која сме навикнати да ја гледаме, таа храбро ги покажа своите облини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Vogue (@britishvogue)


Пејачката која всушност е позната по широкото облекување се фотографираше во долна облека и корсети во кремаста, розева и црна боја, а нејзините фотографии воодушевија многумина.


Фотографијата инаку влезе во топ 10 најлајкувани фотографии на сите времиња на Инстаграм.

Поврзани вести

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Остави Коментар