12.8 C
Скопје

Tag : били

Еспресо Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Били Ајлиш со само една фотографија го „сруши“ интернетот

Слободен печат
Били Ајлиш се појави на насловната страница на најновото издание од магазинот „Vogue“ за британскиот пазар. Фотографијата која ја објави таа на Инстаграм буквално го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Били Ајлиш ја промени бојата на косата: За 6 минути доби милион лајкови

Слободен печат
Зад Били Ајлиш стојат неколку успешни недели: прво нејзиниот документарен филм „Billie Eilish: The World’s a Little Blurry“ беше прикажан на стриминг сервисот „Apple TV+“,...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Били Ајлиш најави онлајн концерт

Слободен печат
По претставувањето на спотот за насловната Џејмс Бонд песна „No Time To Die“, за сите љубители на Били Ајлиш пристигна одлична вест, а станува збор...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџ ѕвездата Били Ајлиш најави документарец за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry”, кој својата премиера ќе ја има во февруари следната година....