10 C
Скопје

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Тинејџ ѕвездата Били Ајлиш најави документарец за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry”, кој својата премиера ќе ја има во февруари следната година.

Покрај кинопремиерата, приказната за животот на 18-годишната ѕвезда и добитничка на Греми, ќе биде прикажана и на стриминг платформата „AppleTV+“.

Били Ајлиш Пират Берг О Конел е родена во 2001 година, а со само 16 години успеа да ги воодушеви сите тинејџери во светот и да создаде огромна и верна група на фанови која во краток рок успеа да ја искачи на врвовите на топ листите. Таа неодамна наполни 18 години, а бидејќи не го привлекува вниманието со голотија туку со мрачна и бизарна естетика, уште на старот се издвои од повеќето моментално актуелни поп девојки.

Прочитајте и...  Ема Вотсон се откажува од глумата поради нејзиниот вереник

Нејзиниот албум “When we all fall asleep where do we go?” се искачи на првото место на Билбордовата топ листа, што воедно ја направи и прв уметник роден во 21 век кој го постигнал овој успех.

Таа во моментот е една од петте најслушани жени на стриминг платформите, а во јануари оваа година успеа да стане и најмладиот уметник кој ги освои сите водечки категории на доделувањето на Греми наградитепесна на годината, плоча на годината, албум на годината и најдобар млад уметник на годината.

Поврзани вести

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

Српски медиуми: Заев се заблагодари на Србија за новата пратка на анти-ковид вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Се збогатува арсеналот на оружја против ковид-19: ЕМА проценува лек на јужнокорејски „Селтрион“

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

За едни дискриминација, за други потреба: Ковид-пасошите ја поделија ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар