25.8 C
Скопје

Tag : девојката

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Девојката која зборуваше на инаугурацијата на Бајден, влезе во историјата на „Vogue“

Слободен печат
Аманда Горман, која привлече внимание со својот настап на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, е првата поетеса која ќе ја краси насловната страница на...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ја затекнал девојката со својата мајка: Ги убил и двете, па потоа си пресудил, а комшиите откриле што се крие зад оваа морничава приказна

Слободен печат
Кен Фланеган од Северна Ирска минатата недела најпрвин ја убил својата мајка Карен (50, лево на сликата), а потоа и девојката Стејси Кнел (30, десно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бонд девојката Тања Робертс е жива: Нејзиниот сопруг пренел неточна информација

Слободен печат
Американската актерка Тања Робертс, која светската слава ја стекна во филмовите за Џејмс Бонд и во последната сезона од серијата Чарлиевите ангели, за која вчера...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Се породи девојката на 53-годишниот милионер Џанлука Ваки – Дури и пред породувањето тие танцуваа!

Слободен печат
Познатиот милионер и човекот кој едноставно обожава да танцува и својот гламурозен живот да го споделува на социјалните мрежи, Џанлука Ваки со својата девојка, 25...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџ ѕвездата Били Ајлиш најави документарец за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry”, кој својата премиера ќе ја има во февруари следната година....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Заводникот Џерард Батлер повторно слободен – По шест години врска раскина со девојката

Слободен печат
Никој не се надеваше на ова… Холивудскиот актер Џерард Батлер и неговата девојка Морган Браун наводно раскинале, по шестгодишна врска, а оваа вест шокираше многумина....
Хроника

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски
Полицијата извести дека до Основно јавно обвинителство во Скопје, поднела кривична пријава против И.Е. (36) од Скопје кој е осомничен за кривично дело убиство. Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миленикот на жените кога не е со девојката, шета со овие срциња (ФОТО)

Слободен печат
Откако актерот Леонардо Дикаприо неодамна го забележавме како со девојката Камила шета во западниот дел на Холивуд со новиот миленик – хаски, сега гледаме дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат
Пејачот Арон Картер, младиот брат на Ник Картер, пејачот од бендот „Бекстрит Бојс“, ја обвини девојката Мелани Мартин за насилство. Тој тврди дека девојката лажела...
Забава Магазин

Сакал да ја бакне девојката покрај себе на „Kiss Cam“, не можеше да поверува што направи таа (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите знаат за непријатноста наречена „Kiss Cam“, особено популарна на американските кошаркарски натпревари – камерата „уловува“ некој пар во публиката и ги прикажува на голем...