22 C
Скопје

Tag : освои

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Успеа да го освои срцето на една од најубавите жени во светот: Дали ова е новото момче на Анџелина Џоли?

Слободен печат
Според пишувањето на странските медиуми, Анџелина конечно ја пронашла среќата во љубовта… Иако разводот со Бред Пит сè уште не е завршен, а според предвидувањето на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Како Адам Сендлер успеа да го освои Нетфликс?

Слободен печат
Филмот „Hubie Halloween“ со Адам Сендлер во главната улога е најуспешниот филм на Нетфликс во 2020 година, тој постигна извонреден успех иако излезе на 7-ми...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Емотивна песна со која Елтон Џон по 50-ти пат го освои светот

Слободен печат
Дали сте знаеле дека со баладата „Sacrifice“ Елтон Џон го оствари својот 50-ти хит број 1 на топ листите во Обединетото Кралство. Тоа се случи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Лопез ја освои наградата „The People’s Icon“

Слободен печат
Лопез има веќе шест номинации за оваа награда, а сега конечно ќе и биде доделено ова признание… Големата филмска и музичка ѕвезда Џенифер Лопез е...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџ ѕвездата Били Ајлиш најави документарец за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry”, кој својата премиера ќе ја има во февруари следната година....
Магазин Магазин слајдер Храна

Засладете го ова попладне – Баклава со вишни: Сочна и освежувачка, ќе ве освои за момент! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Засладете го ова попладне со овој божествен и сочен рецепт… Состојки: – половина килограм тенки готови кори – 4 јајца – 350 грама шеќер –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прекрасната актерка со убавината и харизмата го освои светот – Запознајте ја сега сестрата на Ева Мендес, шармантната Џенет! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката се помалку се појавува во медиумите откако основаше семејство… Прекрасната Ева Мендес го освои срцето на холивудскиот шармер Рајан Гослинг со кој основаше семејство....
Жена Магазин Магазин слајдер

Нов кул тренд го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете!

Слободен печат
Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат...
Жена Магазин Магазин слајдер

Модни додатоци во косата за ова лето – Сигурни сме дека барем еден ќе ве освои (ФОТО)

Слободен печат
Доколку сакате кул модни додатоци кои веднаш ќе го променат Вашиот стил, погледнете ги постарите фотографии од 90-тите години. Ретро гумени ленти, панделки, марами и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила!

Слободен печат
Омилениот летен десерт, па уште и од чоколадо…. Дали можете да замислите нешто послатко во топлите денови? Потребни состојќи: – 5 белки – 10 супени...